Pirmasis Solidarumo bėgimas Lietuvoje „Junkis, bėk, padėk“

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ kviečia Lietuvos moksleivius susiburti Lietuvoje nematytai iniciatyvai – pirmajam Solidarumo bėgimui, kurio metu Lietuvos mokyklų moksleiviai bus kviečiami rinkti aukas vargstantiems Lietuvos ir Afrikos vaikams.

Akcijos data: 2014 m. spalio 14 d.

Dalyviai: 1-12 klasių mokiniai

Vieta: Ąžuolyno miesto parkas arba mokyklos aikštynas (atsižvelgiant į oro sąlygas)

Laikas: kūno kultūros pamokų metu

Tikslas: Organizacija „Gelbėkit vaikus“, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, visų Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai ir tėveliai kviečiami susiburti Lietuvoje nematytai iniciatyvai – pirmajam mūsų šalies istorijoje mokinių Solidarumo bėgimui, kurio metu Lietuvos mokyklų mokiniai kviečiami rinkti aukas vargstantiems Lietuvos ir Afrikos vaikams.

Eiga: Visi mokyklos mokiniai gaus akcijos bėgimo korteles. Bėgikų kortelėse yra pateikiama informacija, jog kiekvienas bėgikas yra skatinamas ieškoti rėmėjų – tėvelių, globėjų ar senelių, kitų giminaičių ir pažįstamų, kurie sutiktų paremti šią akciją jiems priimtina suma už kiekvieną bėgiko nubėgtą Solidarumo kilometrą.

Bėgiko kortelėje turi būti įrašomas bėgiko rėmėjo vardas bei jam priimtina paramos suma už kiekvieną bėgiko nubėgtą Solidarumo kilometrą. Siūloma kaina 0,50 Lt.

Akcija skatinsime vaikus nubėgti kuo daugiau kilometrų stengiantis padėti Lietuvos vaikams, lankantiems vaikų dienos centrus bei berniukams ir mergaitėms, lankysiantiems naująją mokyklą Mikutos kaime, Zambijoje.

Dalyviai turi turėti:

2014-10-14 dieną mokiniai turi turėti užpildytą bėgiko kortelę.
Bėgimo dalyvis, nubėgęs tiek, kiek gali, savo bėgiko kortelėje turi užsirašyti, kiek Solidarumo kilometrų jis nubėgo.
2014-10-15 mokiniai savo klasės auklėtojai atneša tėvų paaukotą sumą, atsižvelgiant į tai, kiek kilometrų nubėgo jų sūnus ar dukra.

Tolesni akcijos organizatorių veiksmai
Moksleivių surinkta parama bus dedama į vokus ir siunčiama akcijos organizatoriams.