Meniu Uždaryti

Diana Žalionytė – pasaulio čempionė

Mūsų gimnazijos IIb klasės mokinė Diana Žalionytė Pasaulio sportinio nardymo čempionate pelnė net aštuonis iš keturiolikos visos Lietuvos rinktinės pelnytų medalių. Penkiolikmetės sąskaitoje du aukso, du sidabro ir keturi bronzos medaliai. Tris (iš keturių bronzos medalių) ji pelnė čempionate, o kitus – taurės varžybose.

Auksą Diana Žalionytė kartu su dar trimis sportininkėmis iškovojo estafetės rungtyje ir plaukdama poroje kartu su Laura Vareikaite. Sidabrą kaunietė laimėjo 300 metrų rungtyje su kliūtimis ir naktiniame nardyme. Pasaulio sportinio nardymo taurės varžybose Diana Žalionytė džiaugėsi ir bronza. Trečią vietą ji iškovojo šešių kilogramų svorio traukimo ir pūtimo užduotyje.

Pasaulio sportinio nardymo čempionate Diana ant nugalėtojų pakylos lipo tris kartus – po porinio plaukimo, naktinio nardymo ir 300 metrų plaukimo rungčių. „Tikėjausi bent vieno medalio. Kai jį iškovojau, supratau galinti pasiekti daugiau“, – patikino Diana Žalionytė.

Už aukštus sportinius rezultatus Dianai Žalionytei 2016 m. buvo įteikti apdovanojimai Kauno miesto savivaldybėje ir Lietuvos respublikos prezidentūroje.

Ketverius metus sportinį nardymą besitreniruojanti paauglė tvirtina, kad norint pasiekti rezultatų, reikia būti greitam, ištvermingam ir techniškam.