Informacinė – prevencinė akcija prieš rūkymą

Lapkričio 13 d. gimnazijoje vyko informacinė – prevencija akcija „Būk ambasadorius savo mokykloje“.

Kauno miesto savivaldybė kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriumi ir Visuomenės sveikatos biuru inicijavo prevencinę akciją prieš rūkymą nepilnamečių tarpe. Pertraukų metu policijos pareigūnai su mokiniais kalbėjo apie rūkymo žalą žmogaus sveikatai, kvietė mokinius tapti nerūkymo ambasadoriais  – savo draugų tarpe ir skleisti bei puoselėti sveikos gyvensenos idėjas.

Pagal Lietuvos Respublikos Tabako kontrolės įstatymo pataisas, draudžiama asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar jų turėti. Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimus, nepilnamečių asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymas (vartojimas) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimas užtrauks baudą nuo 14 iki 28 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu. Bauda už jaunesnių kaip 16 metų asmenų nusižengimą bus skiriama tėvams arba globėjams (rūpintojams). Už pakartotinius nusižengimus bauda sieks nuo 28 iki 86 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu.