Kalėdos tarp lėktuvų

Gruodžio 14 d. 2a klasės mokiniai su mokytoja Virginija Ručiene vyko į Lietuvos aviacijos muziejų, kur netradiciškai pažvelgė į didžiąsias metų šventes – šv. Kalėdas ir Naujuosius metus. Edukacinio užsiėmimo metu visus metus lauktas Kalėdų Senelis pasirodo esąs puikus pilotas, „pilotuojantis“ ne tik elnių traukiamas roges, bet ir tikrą šiuolaikinį lėktuvą. S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome vaikai pasitiko lėktuvu atskridusį Kalėdų senelį, kuris atskraidino pilną maišą dovanėlių. Kartu su atskridusiu seneliu Lietuvos aviacijos muziejuje mokiniai išklausė pasakojimo apie muziejaus ekspozicijų salėse esančius lėktuvus, drąsius lakūnus, svarbius aviacijos istorijos įvykius, apžiūrėjo lengviausią pasaulyje sklandytuvą „Pūkelį“, mažiausią pasaulyje sklandytuvą „Boružę“, mokomuosius sklandytuvus vaikams, transatlantinių lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno lėktuvo „Lituanica“ skraidančią repliką, pasėdėjo tikrų lėktuvų kabinose.

Vėliau mokiniai papuošė Kalėdų eglutę savo pačių išlankstytais spalvotais popieriniais lėktuvėliais, parašė laiškus kitų metų Kalėdų seneliui, kurie „helio balionų paštu“ išsiunčiami į Laplandiją. Prie Kalėdinio arbatos stalo vaikų laukė įdomi viktorina ir sugebėjimų išbandymas skrydžių imituokliuose.

Susitikimas su Kalėdų seneliu pradžiugino mokinius, suteikė gerų emocijų, sukūrė šventinę nuotaiką ir pripildė širdis kalėdinio džiaugsmo.

Pradinių klasių mokytoja Virginija Ručienė