Konkursas – viktorina „Kilnus elgesys sporto pasaulyje“

Balandžio 23 d. vyko konkursas – viktorina „Kilnus elgesys sporto pasaulyje“, kuriame dalyvavo mokinių komandos iš 6 Kauno miesto ugdymo įstaigų: Žaliakalnio progimnazijos, „Varpo“ gimnazijos, Jono Pauliaus II gimnazijos, Viktoro Kuprevičiaus pagrindinės mokyklos, šv. Kazimiero pagrindinės mokyklos ir šeimininkų – Gedimino sporto ir sveikatinamo vidurinės mokyklos. Komandas sudarė šeši 8 klasės mokiniai, kurių laukė užduotys, susijusios su kilniu elgesiu sporte, olimpinėmis vertybėmis, olimpiadomis, taip pat kūrybinė bei sportinė užduotys. Komandas vertino autoritetinga komisija: kūno kultūros mokytoja Vilma Sereckienė (pirmininkė), pradinių klasių mokytoja Loreta Bankauskienė ir biologijos mokytoja Regina Erlickytė – Marčiukaitienė.

Konkursas prasidėjo iškilmingais priesaikos žodžiais: „Prisiekiu, kad mes šiame konkurse ir visą gyvenimą  gerbsime taisykles ir jų laikysimės…“. Pirmieji prisiekė mokiniai, paskui priesaikos žodžius tarė ir komisijos nariai.

Pirmoje užduotyje mokiniai sprendė testinę užduotį iš 15 klausimų. Geriausiai sekėsi šv. Kazimiero mokyklos komandai, teisingai jie atsakė net į 12 klausimų. Antrąją užduotį sėkmingiausiai įvykdė taip pat Šv. Kazimiero mokyklos mokiniai. Jie teisingai atsakė net į aštuonis iš dešimties atvirų klausimų, susijusių su olimpinėmis žaidynėmis. Trečioje užduotyje komandoms buvo pateikta dešimt video siužetų, susijusių su kilniu ir nekilniu, nesąžiningu elgesiu sporte. Šioje užduotyje akyliausi buvo Žaliakalnio progimnazijos mokiniai, teisingai įvardinę visus dešimt siužetų. Ketvirtoje užduotyje komandų laukė kūrybiškumo ir teatralinių sugebėjimų demonstravimas. Kiekvienos komandos kapitono ranka lėmė jiems sporto šaką, kurioje jie turėjo per penkias minutes sugalvoti ir suvaidinti kilnaus elgesio situaciją. Už kūrybiškumą ir temos atskleidimą aukščiausius balus komisija skyrė šv. Kazimiero komandai, kurie per 5 minutes sukūrė ir puikiai suvaidino bokso dvikovą ir kilnų elgesį joje. Toliau sekė sportinė užduotis. Komandoms reikėjo per minutę laiko  iš 4 m lėkščiasvydžio lėkšte kuo daugiau kartų pataikyti į specialų taikinį. Pakaitomis, sustoję vienas paskui kitą jie rungėsi, kurie taikliausi. Šią linksmą sportinę rungtį sėkmingiausiai atliko Jono Pauliaus II gimnazijos mokiniai, pataikę tris kartus. Šios komandos kapitonas buvo vikriausias ir paskutinėje uzduotyje.

Įveikus visas šešias užduotis ir komisijai suskaičiavus visus balus, šį konkursą laimėjo šv. Kazimiero pagrindinės mokyklos komanda. Antrieji liko Viktoro Kuprevičiaus mokyklos atstovai, treti – Jono Pauliaus II gimnazijos mokiniai. Visos komandos buvo apdovanotos tinklinio kamuoliais, diplomais, prizininkams ant krūtinės puikavosi gražūs medaliai, o nugalėtojams atiteko dar ir didžiulė taurė.

Visos komandos buvo labai patenkintos konkursu, mokytojai dėkojo už nuostabų renginį. Todėl tikiuosi, kad juos visus lydės kilnus elgesys sporte ir gyvenime – toks ir buvo šio renginio tikslas.

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis