Konkurse „Fair play sporte ir gyvenime“

Spalio 22 d. Lietuvos sporto muziejuje buvo organizuojamas konkursas „Fair play sporte ir gyvenime“, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos komanda.Tai yra kilnaus elgesio, pagarbos kitokios odos spalvos, kito tikėjimo varžovui sporte ir žmogui gyvenime konkursas.

Mūsų komandą sudarė devyni 6a ir 7a klasių mokiniai. Pasiskirstę po tris, jie atliko skirtingas užduotis. Vieniems teko intelektinės – loginės su olimpiniais principais susijusios užduotys, kitiems – fizinių rungčių, susijusių su olimpiniais principais ir vertybėmis, sprendimas, tretiems – kontraversiškų gyvenimo ir sporto situacijų analizės užduotis. Konkurso užduočių vertinime esminis dėmesys buvo skiriamas šiems principams: pagarba žmogaus orumui, rasinės, lytinės, religinės, politinės asmens diskriminacijos netoleravimui, fizinio, protinio, psichologinio  ir moralinio smurto vengimui ir netoleravimui.

Prieš paskelbiant galutinius rezultatus visai komandai reikėjo atlikti paskutinę užduotį: sukurti savo komandos vertybių herbą ir pristatyti jį auditorijai. Mokiniai buvo tikrai išradingi ir per labai trumpą laiką padarė puikų, iliustruotą pristatymą. Susumavus visus rezultatus, tarp devynių konkurse dalyvavusių mokyklų, mūsiškiai garbingai rungėsi ir užėmė trečiąją vietą. Kiekvienas buvo apdovanotas diplomu, o komanda taure.

Mūsų prizininkai: Laurynas Budreika, Matas Deltuva, Rojus Karenga, Kasparas Vaitkevičius, Vaiva Pilkauskaitė, Meda Majauskaitė, Iveta Kuraitė, Auktuma Butkevičiūtė ir Gabija Apolskaitė.

Geriausiai „Fair play“ principą sporte apibūdina buvęs Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Jacques Rogge: „…čempionas yra daug daugiau negu žmogus, kuris pirmas kirto finišo liniją. Čempionas yra daugiau negu nugalėtojas. Čempionas yra tas, kuris gerbia taisykles, griežtai pasisako prieš dopingą, ir rungiasi kilnaus elgesio dvasioje.“

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis