LTeam žiemos olimpinis festivalis

Vasario 14 d. Druskininkuose vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto jau antrus metus organizuojamas LTeam žiemos olimpinis festivalis. Tai didžiausias Lietuvoje sporto renginys, populiarinantis žiemos sportą, skirtas mokiniams, mėgėjams, profesionalams ir plačiajai visuomenei.

Festivalio metu besidomintieji žiemos sporto šakomis padedant sporto instruktoriams profesionalams galėjo patobulinti ledo ritulio, biatlono, lygumų ir kalnų slidinėjimo, greitojo ir dailiojo čiuožimo, snieglenčių sporto, kirlingo įgūdžius arba įgyti šių sporto šakų pradmenų, dalyvauti Snaigės žygyje, bėgti ar čiuožti Olimpinę mylią, stebėti žiemos sporto šakų atstovų pasirodymus, Lietuvos mokyklų žaidynių žiemos finalinį etapą.

Vaikų ir jaunimo olimpinio ugdymo projektas (nuo 2015 m. Olimpinė karta) – viena svarbiausių LTeam žiemos olimpinio festivalio dalių. Šiais metais vasario 13-14 dienomis Druskininkuose vyko jaunųjų fotografų, žurnalistų ir sporto organizatorių mokymai mokytojams ir mokiniams. Juose dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai. Profesionalus fotografas Tomas Bauras fotografavimo paslapčių mokė dešimtokus Ievą Petrauskaitę ir Mantą Grodecką. Didžiausio Lietuvoje naujienų portalo DELFI žurnalistai dešimtokus Moniką Tutlytę ir Tadą Vaičiulį supažindino su žurnalistikos ypatumais bei darbo specifika. Mokiniai turėjo progą ne tik pabendrauti su šios srities profesionalais, bet ir įgijo neįkainojamų žinių, kurias praktiškai pritaikė su lektorių pagalba apžvelgdami Lietuvos mokyklų žaidynių žiemos finalinį etapą. Aš, Robertas Mežvinskis, dalyvavau sporto organizatorių mokymuose, kuriuose mokiausi renginių organizavimo subtilybių.

Renginio organizatoriai buvo  pasirūpinę ir pramogomis. Pirmąją dieną ilsėjomės Druskininkų vandens parke, o antrąją – stojome ant snieglenčių ir pasileidome nuo kalnų  „Snow arenoje“. Įspūdžiai patys geriausi ir įsimintiniausi. Kaip mus patikino LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė šis festivalis bus rengiamas kasmet, todėl tikimės dar ne kartą jame sudalyvauti.

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis