Mažųjų eilės rusų kalba

Gruodžio 10 d. gimnazijoje įvyko Kauno miesto mokyklų 5-8 klasių mokinių rusų kalbos meninio skaitymo konkursas „Mažųjų eilės rusų kalba“.

Konkurso tikslai ir uždaviniai buvo šie:
1. Ugdyti mokinių komunikacinę, socialinę, kultūrinę kompetenciją.
2. Ugdyti meninio skaitymo įgūdžius.
3. Atskleisti mokinių kūrybinius gebėjimus.
4. Skatinti viešojo kalbėjimo kompetenciją.

Konkurso metu buvo vertinami: meninio skaitymo įgūdžiai; originalumas, artistiškumas; kalbos taisyklingumas; sceninė laikysena.

Konkurse dalyvavo 32 Kauno mokyklos. Renginį vedė Ia klasės gimnazistės Girčytė Aušrinė ir Mačiulaitytė Rugilė. Susirinkusiuosius į renginį kanklėmis sveikino 8a klasės mokinė Neda Tomašauskaitė, IIIa klasės gimnazistė Leta Kripaitė su šokių partneriu Simonu Štreimikiu atliko šokių popuri, o jungtinis 7a-8a ir Ia klasių mokinių choras padainavo dainą „Eglutė“.

Visi skaitovai ir jų mokytojos buvo pasveikinti su artėjančiomis šventėmis – Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais Metais, įteikiant suvenyrą – „Angelą“, o prizininkai – šventiniais saldainių rinkiniais. Renginys buvo labai jaukus ir gražus.

Kompetentingos vertinimo komisijos sprendimu 1-3 vietos atiteko šiems Kauno miesto mokyklų skaitovams:
5-6 klasių grupėje:
1-oji vieta – Karinai Kuzminych, 5 kl., VDU „Atžalyno“ progimnazija
2-oji vieta – Ievai Rakutytei, 6 kl., Pilėnų pagrindinė mokykla
3-oji vieta – Rainiui Dainiui, 5 kl., Tado Ivanausko progimnazija
7-8 klasių grupėje:
1-oji vieta – Karolinai Belousovai, 7 kl., Vinco Kudirkos progimnazija
2-oji vieta – Mykolui Biržiečiui, 8 kl., Jono Pauliaus II gimnazija
3-oji vieta – Viltei Žiginskaitei, 8а kl., Dainavos pagrindinė mokykla
Mūsų gimnazijos atstovė, 6a klasės mokinė Roberta Pusvaškytė buvo tarp dešimties geriausių.

Rusų kalbos mokytoja Vaida Gabalienė