Meniu Uždaryti

Metėme „Iššūkį (ne)lygybei“

Lapkričio 20 d. gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda dalyvavo „Pasaulio piliečių akademijos“ organizuotame Globaliojo švietimo renginyje „Iššūkis (ne)lygybei“. Organizatoriai sudarė mokiniams puikias sąlygas sužinoti ir patirti, ką globalioje visuomenėje reiškia nelygybė ir kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie jos mažinimo.

Kartu su kone 200 renginio dalyvių iš visos Lietuvos, gimnazijos mokiniai ieškojo pasaulio piliečio formulės, svarstė, kaip atrodo šiandieninis pasaulis, su kokiais iššūkiais susiduria įvairiuose pasaulio kampeliuose gyvenantys žmonės, diskutavo apie tai, kokie globalūs iššūkiai daro didžiausią įtaką jaunų žmonių gyvenimui ir koks turi būti aktyvus bei atsakingas pasaulio pilietis. Simuliacijos pagalba mokiniai patyrė, ką reiškia būti kitokiu visuomenėje, sužinojo, kaip pasireiškia nelygybė, mokėsi geriau suprasti pasaulyje egzistuojančią įvairovę, kitų kultūrų, rasių ir etninių mažumų žmones, jų gyvenseną, kultūrą ir tradicijas.

„Projektu „Iššūkis (ne)lygybei“ skatinama tolerancija bei kūrybiškumas. Dalyvavome užsiėmimuose, kuriuose turėjome sukurti apdarą, kuris atspindėtų tam tikrą šalį. Ši užduotis buvo itin įdomi, nes dirbome grupėse su nepažįstamais žmonėmis, turėjome pasidalinti mintimis ir rasti kompromisą, pagilinome bendravimo įgūdžius. Taip pat turėjome galimybę angliškai pabendrauti su kitų šalių studentais, kurie mokosi Lietuvoje, ir taip praturtinome anglų kalbos žodyną. Kartu su jais stengėmės rasti išeitį, kaip susidoroti su aktualiausiomis problemomis jų valstybėse. Šis renginys praplėtė turimas žinias ir leido įgyti naujų“, – pasibaigus renginiui savo įspūdžius išsakė IIIa klasės gimnazistė Reda Šatinskaitė.

    

Lietuvių kalbos mokytoja Rūta Gadeckienė

Skip to content