MINĖJOME POETĖS SALOMĖJOS NĖRIES GIMTADIENĮ

Kiekvienų metų lapkritį, kai vėjas žarsto geltonus, raudonus klevų lapus, kai šalnotus žiedus nusvarina chrizantemos, prisimename poetę Salomėją Nėrį. Šiemet kalendorius rodė jau 109-ąjį Salomėjos Nėries gimtadienį. Minint šią datą, lapkričio 18 dieną mokykloje vyko tradicinis renginys – gausus būrys mokinių skaitė poetės kūrinius.

Rima Šatinskaitė, 11a klasės mokinė

Saulėtą lapkričio 18-ąją mokiniai ir mokytojai susirinko salėje tam, kad paminėtų 109-ąsias poetės Salomėjos Nėries gimimo metines. Kaip ir kiekvienais metais šįmet netrūko mokinių, deklamuojančių šios poetės eilėraščius.  Bet šis renginys buvo kitoks. Jame netrūko žiūrovų, skambėjo nemažai muzikinių kūrinių. Nors dainų ir poezijos popietė truko pamoką, norėjosi, kad ji tęstųsi gerokai ilgiau. Tai buvo atgaiva visiems dalyvavusiems mokiniams, mes galėjome nors trumpam pamiršti sėdėjimą suole ir mokymąsi. Buvo gera matyti tikras, nesuvaidintas emocijas, išgirsti jau klasika virtusias eiles. Popietė buvo kupina gerų emocijų, nuostabių eilių, nepakartojamo grožio kūrinių.

Vaida Gružauskaitė, 11b klasės mokinė

Mūsų mokykla kiekvienais metais švenčia poetės gimtadienį ir rengia skaitovų konkursą. Šiame konkurse dalyvauju jau nuo pat pradinių klasių, tad deklamavimas auditorijai man nėra naujiena. Šiais metais mokytojai konkursą surengė kiek kitaip nei įprasta. Atėjusi į mokyklos aktų salę išvydau daugybę kėdžių, skirtų žiūrovams, o prieš juos lanku buvo sustatytos kėdės, skirtos skaitovams. Renginiui prasidėjus jaučiausi kiek nejaukiai. Visi stebi tiek tave, tiek ir kitus. Tai šiek tiek trikdo. Tačiau renginiui įpusėjus, apsipratau. Popietė buvo maloni. Skambėjo gitara, kanklės, dainos ir, žinoma, jausmingi poetės S. Nėries eilėraščiai. Renginys buvo išties gražus. Norėtųsi, jog jo pasiklausyti ateitų daugiau moksleivių. Gal tuomet visi pasidarytų bent truputį jautresni ir supratingesni. Manau, tokie renginiai mus ugdo geresniais žmonėmis.