MINIME EUROPOS KALBŲ DIENĄ

Rugsėjo 26-oji – puiki proga paminėti Europos kalbų dieną. Ši diena oficialiai švenčiama nuo 2001 m.

Kasmet Europoje kalbų dieną vyksta šimtai renginių: spektaklių, žaidimų vaikams, kalbų kursų, radijo ir televizijos laidų, konferencijų, skatinančių kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms.
Europa turi tikrą lobyną – 23 oficialiąsias kalbas ir per 60 vietos gyventojų bendruomenių, kalbančių regioninėmis ar mažumų kalbomis.
Šios dienos paskirtis trejopa: šviesti visuomenę Europos daugiakalbystės klausimais, puoselėti kultūrų ir kalbų įvairovę bei skatinti mokytis kalbų visų lygių mokyklose ir vėliau, jas baigus.

2006m. Europos Komisijos atlikto tyrimo duomenimis dažniausiai ES piliečių vartojamos užsienio kalbos yra penkios:

• Anglų – 38 proc.
  • Vokiečių – 14 proc.
  • Prancūzų – 14 proc.
  • Rusų – 6 proc.
  • Ispanų – 4 proc.

Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinės mokyklos užsienio kalbų mokytojos: Vaida Gabalienė, Dalė Rainienė, Jurgita Karkauskienė, Regina Rosickienė, Vaida Stubraitė, Asta Kuginienė savo pamokų metu 6-12 kl. mokinius ragino prisiminti šią progą. Vieni mokiniai dalyvavo viktorinoje „Ką žinai apie šalį, kurios kalbą mokaisi?“, kiti diskusijoje „Kokios kalbų perspektyvos?“, per rusų kalbos pamokas buvo demonstruojamos skaidrės „Kalbų mokymasis ir jų svarba žmogui“. Visi 6-12 kl. mokiniai aktyviai dalyvavo plakatų parodoje „Sveikiname su Europos kalbų diena“. 11-12 klasės moksleiviai liko sužavėti rugsėjo 20 d. karjeros renginiu, kurį vedė lektoriai iš „Kalba.lt“ apie anglų, rusų kalbų svarbą ir jų reikšmę studijuojant užsienyje.

Visi renginiai ir užsienio kalbų pamokos turėjo bendrą tikslą – skatinti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms ir kalbų mokymosi svarbą, kad būtų didinama tolerancija ir tarpusavio supratimas. Buvo skatinama kalbas mokytis visą gyvenimą – mokykloje ir savarankiškai.

Rusų kalbos pamokose po demonstruojamų pateikčių diskusijose geriausiai užsirekomendavo: 7a, 7b, 9a, 11 a,b, 12a kl.
Aktualiausi plakatai buvo:
Deksnytės Gustės, 7a
Mačiulaitytės Rugilės, 7a
Mankutės Viktorijos, 8a
Plaušinytės Kamilės, 8a
Vaičiulio Tado, 9a
Patašiaus Luko, 9a
Stankevičiaus Andriaus, 9a
Šatinskitės Redos, 9a
Žalaitės Miglės, 11b
Grigaitytės Silvijos, 11b

Užsienio kalbų metodinės grupės pirmininkė