Mokėmės tolerancijos dalyvaudami ES ERASMUS+ jaunimo mainų projekte

Pastaruoju metu plačiai kalbama ir diskutuojama apie toleranciją. Visuomenė skatinama priimti kitokį tikėjimą, požiūrį, nuomonę. Tolerancijos moko vadovėliai ir knygos, autoritetų pastabos ir mintys. VšĮ „Mokymosi idėjos“, vykdydama ES ERASMUS+ jaunimo mainų projektą „The Power of Tolerance“, skatino jaunuolius pažinti įvairialypes tolerancijos formas, analizuoti netolerancijos apraiškas ir ieškoti būdų, kaip jas sumažinti. Projektas vyko Rumunijoje, Cluj-Napoca mieste, rugpjūčio 13-17 dienomis. Į projektą aktyviai įsitraukė  dalyviai iš Rumunijos, Makedonijos, Maltos ir Lietuvos.

Lietuvai atstovavo komanda, kurią sudarė  du mokiniai iš Kauno dailės gimnazijos,  Kauno kolegijos studentas ir gimnazijos III a klasės mokinės Greta Grosley ir Reda Šatinskaitė. Projekte netrūko įvairių veiklų: jaunuoliai dalyvavo rengiamose diskusijose, bendravo vieni su kitais, dalinosi savo patirtimi bei įspūdžiais, leido laiką Cluj-Napoca mieste – aplankė gražiausias miesto vietas ir stebėjo žmonių kultūrinį gyvenimą. Taip pat vyko tarpkultūriniai vakarai, reprezentuojantys projekte dalyvaujančias šalis. Dalyvavimas projekte leido praturtinti žinias tolerancijos ir diskriminavimo klausimais, geriau pažinti ir suprasti kitų kultūrų atstovus.

projektas-1 projektas-2 projektas-3 projektas-4