Mokiniai ir mokytojai – viena komanda

Ar mokytojai ir mokiniai gali tapti viena komanda ir kartu įgyvendinti projektus? Ar mokiniai gali paskatinti savo bendraamžius būti fiziškai aktyviais? Ar jie gali pakeisti savo mokyklos gyvenimą ir kurti tokią mokyklą, į kurią galėtų eiti su džiaugsmu? Pirmą kartą vykusiuose „Olimpinės kartos“ ambasadorių mokymuose į visus šiuos klausimus buvo atsakyta užtikrintu „taip“. Ambasadorių mokymus spalio 27-31 d. Trakuose organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). „Olimpinė karta“ yra LTOK įgyvendinamas projektas, kurio tikslas – skleisti olimpines idėjas švietimo įstaigose. Prie projekto jau prisijungė daugiau nei šimtas mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos.

Šį rudenį projekto iniciatoriai nusprendė apmokyti olimpinio judėjimo ambasadorius ir suformuoti mokinių bei mokytojų komandas, kurios padėtų skleisti olimpines vertybes savo mokyklose, skatintų bendraamžius būti aktyviais, dalyvauti mokyklų bendruomenės gyvenime, daugiau judėti ir ateityje galėtų prisidėti prie kitų LTOK projektų įgyvendinimo ir renginių organizavimo.

Į penkių dienų mokymus Trakuose susirinko keturiolika 15-17 m. amžiaus mokinių ir dešimt mokytojų. Būsimiems ambasadoriams talkino profesionalūs lektoriai Donatas Petkauskas ir Nerijus Miginis. Mūsų gimnaziją atstovavo mokinės Evelina Raznauskaitė ir Andželika Stankevičiūtė, mokytojas Robertas Mežvinskis.

Mokymų dalyviai aptarė olimpines vertybes, gilinosi į jų svarbą, diskutavo apie iššūkius mokykloje ir dalinosi idėjomis kaip su jais susidoroti mokykloje, išklausė trumpą projektų valdymo kursą ir atliko praktinę užduotį – apklausė Trakų gyventojus, identifikavo problemas ir galimus jų sprendimo variantus pristatė Trakų merei Editai Rudelienei. Kiekviena užduotis buvo nukreipta į komandinį darbą, mokiniai ir mokytojai ne tik mokėsi dirbti kartu, bet ir perprato komandinio darbo subtilybes – mokėsi, kaip tikslų siekti vienoje grupėje susibūrusioms skirtingoms asmenybėms.

Atostogų laiką mokymams paskyrę „Olimpinės kartos“ ambasadoriai į mokyklas grįžo ne tuščiomis – kiekvienas jų parsivežė veiksmų planą, kuris padės spręsti problemas mokykloje ir didinti bendramokslių fizinį aktyvumą. Mokymų dalyviai susidraugavo ir toliau palaikys ryšį socialinio tinklo „Facebook“ grupėje. Evelinos Raznauskaitės komentaras apie mokymus: „Pirmieji ambasadorių mokymai man suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, tikėjimo savo idėjomis ir mintimis, nes supratau, kad ir kokios jos bebūtų, jos yra svarbios ir galiu drąsiai jas išreikšti“. „Jaunieji ambasadoriai ir toliau tobulės, matau juos prisidedančius prie mūsų renginių – „Olimpinės dienos“ bei Olimpinio švietimo kongreso. Nežinia, kokį kelią ambasadoriai pasirinks baigę mokyklą, tačiau neabejoju, kad dalyvavimas mūsų projekte padės jiems augti kaip asmenybėms,“ – sakė mokymų organizatorė, LTOK olimpinio švietimo programų vadovė Vita Balsytė.

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis