Mokinių tarybos atstovės neeilinėje Asamblėjoje

Sausio 16-18 d. mokinių tarybos atstovės, 8a klasės mokinės Gustė Deksnytė ir Santa Minkštimaitė dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos organizuotoje Žiemos forumo XX-ojoje neeilinėje Asamblėjoje „Lyderis: gimti ar tapti?“.

Penktadienį atvykome į vieną iš KTU fakultetų, ten mus maloniai pasitiko, užsiregistravome ir keliavome į renginio atidarymą, kur visus susirinkusius sveikino Kauno meras Andrius Kupčinskas, Lietuvos moksleivių sąjungos pirmininkas Simas Sirtautas ir nuostabus Kauno Žalgirio choras. Po šventiško renginio atidarymo mūsų laukė trys informatyvios, mąstyti skatinančios ir žinių bagažus turtinančios paskaitos apie verslą, hobį ir lyderystę.

Jau po paskaitų visi judėjome į darbo grupes, kuriose praleidome taip pat nemažai laiko. Grupėse darbas vyko sparčiau, rašėmės, diskutavome, galėjome užduoti iškilusius klausimus.  Vėliau važiavome į miestą savarankiškai vakarienei, po kurios vykome į nakvynės vietą – KTU fakultetą, kuriame vyko intriguojanti socializacija – orientacinės varžybos: visi buvome atsitiktinai paskirstyti į grupes, todėl turėjome puikią galimybę pabendrauti su kitų miestų ar mokyklų atstovais. Grįžę į nakvynės vietą turėjome trumpą refleksiją, jos metu aptarėme dienos įvykius, mūsų grupės kuratorius trumpai apžvelgė visą dienos eigą, kalbėjomės kas patiko, o kas nelabai, aiškinomės kaip turėjo būti ir kas vyko ne pagal planą, po komandinio aptarimo ėjome miegoti.

Po šios dienos buvome nustebusios visų dalyvių mokėjimu dirbti komandoje, bendrauti, komunikuoti, gavome naujų patarimų kaip mokytis, labai patiko tai, kad kiekvienas galėjo pasakyti savo nuomonę ir nepaisant to, kad mūsų buvo virš trijų šimtų, ji visuomet būdavo išklausyta. Džiugino tai, jog visos šios dienos metu bendraujant tarpusavyje gimė daug diskusijų, sužinojome daug įdomių dalykų apie kitas mokyklas.

Šeštadienio rytas neeilinėje Asamblėjoje prasidėjo nuo visuotinės mankštos, kurią vedė jogos mokytojas. Vėliau pavalgę pusryčius ėjome į KTU slėnį, kuriame buvome supažindinti su dienotvarke ir pasiskirstę į grupes ėjome nagrinėti dokumentų: MSIC nuostatus ir LMS darbo reglamentą. Grupėse galėjome pateikti pasiūlymus, ką pakeisti dokumentuose, kuo papildyti. Po pietų pertraukos grįžome į KTU slėnį, kur visi savivaldybės atstovai bendrai balsavo už pakeitimus, papildymus. Po rimto visos dienos darbo labai laukėme vakaro programos, o vakaras tikrai buvo nuotaikingas su DJ Donatello, šokiais ir įvairiais žaidimais.

Sekmadienio rytas prasidėjo nuo šviežių sulčių kvapo ir dviejų paskaitų: „50 lyderio atspalvių“ (lektorius Justinas Kisieliauskas) ir „Asmenybės potencialas, patyrimas ir perspektyvos“ (lektorius Juozas Valčiukas).

Visas neeilinės XX Asamblėjos uždarymas vyko džiugiomis, bet kartu ir liūdnomis nuotaikomis, nes pasibaigus Asamblėjai teko visiems skirstytis į namus.

Santa Minkštimaitė ir Gustė Deksnytė
Mokinių tarybos narės, 8a klasės mokinės