MOKSLEIVI, PABŪK STUDENTU!

Jau trečius metus Vytauto Didžiojo universitetas kvietė dalyvauti projekte „Moksleivi, pabūk studentu“. Projekto metu moksleiviai niekuo neišsiskiria iš studentų – jie tampa universiteto akademinės bendruomenės dalimi – kartu su studentais lanko specialybines bei pasirenkamąsias paskaitas, dalyvauja popaskaitinėje bei VDU organizacijų veikloje. Moksleiviai turi galimybę iš arčiau susipažinti su pasirinktomis studijų programomis, įvertinti studijų kokybę bei dėstomų dalykų įvairovę, apsilankyti bendrabučiuose bei kitose universiteto erdvėse.

Šiemet šia proga pasinaudojo ir mūsų mokyklos mokinė, mokinių tarybos pirmininkė – vienuoliktokė Karolina.

„Viskas prasidėjo, kai pamačiau socialiniame tinkle „Facebook“ skelbimą: „Moksleivi, pabūk studentu“. Pradžioje itin nesusidomėjau, bet nutariau paskaityti projekto aprašymą. Gale aprašymo buvo dalyvio anketa, joje reikėjo užpildyti motyvacinį laišką, parašyti savo pasiekimus, ateities troškimus. Nutariau užpildyti, nors per daug ir nesitikėjau patekti, kadangi norinčiųjų moksleivių skaičius į šį projektą siekė 600. Na ir štai, spalio viduryje sulaukiu skambučio: „Jūs patekote į VDU projektą“. Netekusi žado pradėjau šokinėti iš laimės, vis dar netikėdama, kad sekančią savaitę nebereikės minti to pačio kelio į mokyklą, kaip pastaruosius 11 metų, dabar jau eisiu į universitetą!
Išaušo pirmadienis – didžioji diena, kai galiu jaustis lygi su studentu. Pirmas įspūdis atėjus „O, kiek daug skirtingų žmonių!“, išvydau ir kelis pažįstamus ir begalę moksleivių iš kitų miestų: Klaipėda, Šiauliai, Palanga… Visi atvykėliai apsistojo studentų bendrabučiuose. Sakė, pirmosios naktys buvo bemiegės. Visi susipažinome žaisdami žaidimus, sakydami prisistatymo kalbas apie save.
Ir atėjo laikas žygiuoti į pirmąją paskaitą… Visi studentai stovi ir laukia, kada ateis dėstytojas, atidarys auditoriją ir visi galės susėsti. Pirmas pastebėjimas: studentai nesiskiria nuo moksleivių vienu klausimu – kas nori mokytis, sėdasi į priekį, o kas ne – į galą. Buvo įdomių paskaitų ir neįdomių. Per neįdomias gali matyti kaip kai kurie miega, kiti žaidžia kompiuteriais ar ant lapo paišo kryžiukus – nuliukus.
Per šią savaitę gavau atsakymus į visus rūpėjusius klausimus ir pasikroviau nemažą bagažą patirties bei naujų žinių. Visgi pabūti studentu, kai dar likę 2 metai iki mokyklos baigimo yra neįtikėtina ir nuostabu. Šitai gali padėti apsispręsti, ko nori baigęs mokyklą: studijuoti ar eiti dirbti. Iš to, kiek pamačiau aš, galiu teigti, kad jei po mokyklos nestosi toliau mokytis, praleisi savo gražiausius ir labiausiai pašėlusius gyvenimo metus. Nors to neužtenka… Vienas studentas pasakė: „Jei ateisi tik mokytis, nepajausi, kad esi studentas. Tam, kad tai pajustum, turi įstoti į studentų atstovybę ar susirasti kokią kitą universiteto bendruomenę, su kuria galėtum judėti pirmyn ne tik mokslo, bet ir socialiniu atžvilgiu“.
Pabaigai galiu tik pridurti, kad jei kada pasitaikytų proga tokia kaip pasitaikė man, niekada jos nepaleiskite. Nes per šį projektą gali atrasti save ir sužinoti, ko tu nori.“

11 klasės mokinė Karolina Meškevičiūtė

Keletas „studijų“ akimirkų