Nesąžiningam žaidimui raudona kortelė

Antikorupcijos dienai skirtų renginių programą papildė paskaita apie korupciją ir nesąžiningus susitarimus profesionaliame sporte 8-9 klasių mokiniams. Gruodžio 10 d. paskaitą skaitė Lietuvos futbolo federacijos atstovas Gerhardas Dunauskas.

Europos Parlamentas dar pavasarį priėmė rezoliuciją dėl sutartų varžybų ir korupcijos sporte. Lietuvos futbolo federacija su partnerių pagalba skiria vis didesnį dėmesį sutartų rungtynių ir nelegalių lažybų prevencijai ir viena pirmųjų šalyje pradėjo ne tik viešai kalbėti apie šią problemą, bet ir perdavė sukauptą medžiagą teisėsaugos institucijoms.

Lektorius pademonstravo filmo ištrauką, pateikė įvairių varžybų filmuotos medžiagos pavyzdžių, išdėstė korupcijos schemą. Lietuvos futbolo federacija – sporto institucija, turinti kovai su korupcija ir sukčiavimu sporte skirtą pasitikėjimo liniją – federacijos tinklapyje nurodytas elektroninio pašto adresas, kuriuo informacija apie galimus garbingo žaidimo taisyklių pažeidimus su šalies futbolo vadovais gali pasidalyti bet kuris tokių žinių ar įtarimų turintis asmuo. Mokiniai uždavė klausimus lektoriui, diskutavo ir aptarė filmuotus siužetus.

Geografijos mokytoja Eglė Vitkevičienė