NEUŽMIRŠKIME, KODĖL ESAME LAISVI

Visų valstybių ir tautų gyvenime ateina dienų ir valandų, kai išbandoma jų valia, brolybė ir ryžtas apginti tai, kas svarbiausia. Tokių akimirkų, pačių sudėtingiausių ribinių situacijų metu sprendžiamas visų bendruomenės narių likimas. Išbandomi šios bendruomenės žmogiški ryšiai ir pasiryžimas vienas dėl kito daug paaukoti ir atiduoti. Mes, Lietuvos piliečiai, tokių dienų ir akimirkų patyrėme ne kartą – viena iš jų – 1991-ųjų sausio 13-oji.

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, mūsų mokykla paminėjo Laisvės gynėjų dieną, prisijungdama prie visuomeninės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Per pirmąją pamoką vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo sausio 13-osios dienos minėjime, kuriame prisiminė 1991 m. sausio 13 d. įvykius, skaitė prisiminimus, eilėraščius, žuvusius pagerbė tylos minute.

Vienuoliktokai parengė pristatymus apie Laisvės gynėjų dieną ir vedė pamokas 1-8 klasių mokiniams.

Istorijos mokytojos Edita Mačiulaitienė ir Jurgita Karkauskienė