Olimpinės žaidynės mūsų mokykloje

Sausio 30 d. mūsų mokykloje – Lietuvoje – įvyko Olimpinių žaidynių atidarymo šventė. Skambant didingai muzikai viena paskui kitą į salę žengė svečios šalys, kurios atvyko iš įvairiausių pasaulio kampelių.Galime pasidžiaugti, kad į Lietuvoje vykstančią Olimpiadą atvyko atstovai iš trylikos šalių: Ispanijos (1a), Japonijos (2a), Italijos (3a), Norvegijos (4a), JAV (5a), Indijos (6a), Kinijos (7a), Jungtinės Karalystės (8a), Vokietijos (8b), Naujosios Zelandijos (9a), Jamaikos (9b), Latvijos (10a), Brazilijos (10b).

Taip pat sulaukėme garbingų svečių: daugkartinė Europos, pasaulio čempionatų prizininkė, Olimpinių žaidynių medalininkė Austra Skujytė bei buvęs mūsų mokyklos mokinys, olimpietis, šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys. Šuolininkas dabar intensyviai ruošiasi Rio De Ženeiro vasaros Olimpinėms žaidynėms, tačiau surado laiko atvykti į savo buvusią mokyklą ir kartu su Austra Skujyte įkvėpti jaunąją kartą sportuoti bei siekti aukštumų.

Stebint pilnai salei mokinių buvo įnešta ir pakelta Olimpinė vėliava, uždegta Olimpinė ugnis. Sugiedotas mokyklos himnas. Susirinkusius sveikino vadovės Rasos Butrimavičiūtės baleto šokėjos. Po svečių ir direktoriaus sveikinimo žodžių kiekviena šalis pristatė save kaip tik mokėjo: vieni rodė triukus su kamuoliu, kiti šoko, dainavo, pristatinėjo garsius sportininkus, kalbą, kultūrą ir t.t.

Kiekvieną šalį vertino autoritetinga komisija. Po visų  įspūdingų šalių pasirodymų komisijos pirmininkė, pavaduotoja ugdymui Rasa Puniškienė kartu su Austra Skujyte 1-5 klasių kategorijoje apdovanojo 4a klasę (Norvegiją) už patį originaliausią prisistatymą. 6-10 klasių kategorijoje už gražiausią pasirodymą apdovanota 6a klasė (Indiją). Nugalėtojams buvo įteikta po saldų prizą – „skruzdėlyno“ pyragą.

Šventė, kaip ir dera tikroms Olimpinėms žaidynėms, pasibaigė visų sportininkų bendra priesaika. Visi turėjo atsistoti, pridėti dešinę ranką prie širdies ir paskui vedėją kartoti priesaikos žodžius. Po sportininkų prisiekė ir teisėjai.

Olimpiados atidarymo tinklinio rungtynėse susitiko jungtinė mokytojų komanda su dvyliktokų komanda. Sausu rezultatu 3:0 nugalėjo mokytojai, kurie savo pavyzdžiu parodė mokiniams, kaip svarbu yra sportuoti ir gerai jaustis kiekvieną dieną.

Tačiau mokiniai tikrai nenusiminė, tą liudija ir olimpinis principas, kad „Svarbiausia yra dalyvauti, o ne nugalėti“.

Vasario – Olimpinio mėnesio – veiklos programa

Kūno kultūros mokytojas Robertas Mežvinskis