Pamoka – paroda „Seniausia knyga mano namų bibliotekoje“

„Tarpu Vilnelės ir tarpu marių knygų lapai pakloti.“ Kazys Bradūnas
Minint Knygnešio dieną 6a klasėje vyko neįprasta pamoka. Mokiniai surengė seniausios knygos jų namų bibliotekoje parodą. Kai kurie mokiniai atsinešė net po kelias knygas. Taip pat prie šios parodos prisidėjo ir auklėtoja Ramunė Žėkienė bei lietuvių kalbos mokytoja Daiva Mileckienė.

Viena mokinė atsinešė savo prosenelės sąsiuvinių, kurie buvo rašyti 1944-1947 metais. Ši mokinė atsinešė ir vokišką knygą, kuri yra išleista 1917 metais. Kita mokinė į parodą atnešė  dvi maldaknyges, išleistas 1939 ir 1940 metais. Ji iš namų bibliotekos pasiėmė seniausią lietuvišką knygą, išleistą 1928 metais. Šią knygą parašė Rygiškių Jonas („Lietuvių kalbos sintaksė“). Daugelis mokinių tik per šią pamoką sužinojo, kad Rygiškių Jonas – vienas iš pačių populiariausių kalbininko J. Jablonskio slapyvardžių. Seniausią lietuvišką knygą atsinešė mokinė Gustė Makčinskaitė.

Parodą apžiūrėjo ir pamokoje dalyvavo Gustės mama – muzikos mokytoja Rasa Razukevičiūtė. Ji papasakojo, kad jų namų bibliotekoje yra ne vienas tūkstantis knygų.

Džiaugiamės, kad dauguma mokinių saugo senas knygas ir supranta, kad jos yra didelė vertybė!

Nida Vitkevičiūtė,
6a klasės mokinė