Paskaita apie sporto psichologiją

Vasario 24 d. gimnazijoje lankėsi dr. Šarūnas Klizas, LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto Sveikatos psichologijos katedros dėstytojas. Susitikime su gimnazistais lektorius apibūdino sporto psichologiją kaip mokslo šaką, kuri tiria sportinių pasiekimų priklausomybę nuo psichologinių aplinkybių. Jis pabrėžė, kad šios mokslų atšakos pagrindinis tikslas yra reguliuoti sportininko psichologinį pasirengimą agresinėse situacijose, tirti nerimo, baimių ir jaudulio įveikimo principus, atleto elgseną varžybose, santykį su sporto aplinka, treneriais.

Lektorius pademonstravo vaizdo siužetą, kuriame vienos Kalifornijos mokyklos treneris įkvepiančiai kalba su mokiniais prieš varžybas. Siužetas padėjo vaizdžiai iliustruoti ir įtikinti klausytojus, kad atleto pasiekimai priklauso ne tik nuo jo fizinės būklės, bet ir nuo psichologinio pasirengimo. Dr. Š. Klizas taip pat atskleidė charakterio, temperamento ir pasiekimų sporte tarpusavio priklausomybę.

Dėkojame lektoriui ir laukiame kitų susitikimų!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Pušnovienė