„Pradėk gyventi sveikiau“

Lapkričio 19-24 d. vyko projektas „Pradėk gyventi sveikiau“, finansuotas ES ERASMUS+ jaunimo mainų programos. Projektą organizavo ir įgyvendino VŠĮ „Mokymosi idėjos“ kartu su Kaukazo tarptautiniu universitetu bei nevyriausybinėmis organizacijomis iš Estijos, Turkijos, Ispanijos bei Makedonijos. Projekte dalyvavo ir mūsų gimnazijos IIa klasės gimnazistai.

Pavadinimas „Pradėk gyventi sveikiau“ atspindi pagrindinę projekto idėją: seminarai bei praktinės užduotys turėjo padėti dalyviams suvokti sveikos gyvensenos naudą bei paskatinti gyventi sveikiau.

Kiekvieną projekto dieną vyko seminarai bei praktinės paskaitos, kurių metu buvo stengiamasi ne tik suteikti teorines žinias, bet ir parodyti, kaip teoriją galima pritaikyti praktikoje. Pavyzdžiui, viena diena buvo skirta skirtingoms sporto šakoms tam, kad dalyviai galėtų išsirinkti mėgstamiausią, todėl jie lankėsi jogos studijoje, susitiko su fitneso treneriu, žaidė krepšinį, tinklinį ir kitus aktyvius žaidimus. Visose praktinėse veiklose buvo naudojami kūrybiniai metodai, padedantys geriau suvokti analizuojamą temą: istorijų kūrimas, dainos, vaidinimai. Taip pat dalyviai ėmė interviu iš Lietuvos jaunimo, analizavo jų sveikos gyvensenos įpročius. Naudodamiesi interviu medžiaga ir savo kūrybiškumu, dalyviai sukūrė motyvuojančius filmukus. Projekto metu taip pat savo patirtimi ir įžvalgomis apie sveiką gyvenseną dalinosi du kviestiniai lektoriai. Taigi visos veiklos sukūrė įdomią atmosferą, motyvavo projekto dalyvius ir kitus jaunuolius aktyviai dalyvauti šiose veiklose ir mokytis dar daugiau.

Siekiant įvertinti dalyvių pažangą, buvo suorganizuota išvyka į Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnaziją, kurioje dalyviai dalijosi naujomis žiniomis ir patirtimi su mokiniais, skatino jaunimą praktikuoti sveiką gyvenseną. Dalyviai buvo suskirstyti į penkias grupes: kiekviena grupė turėjo paruošti pranešimą skirtinga tema apie sveiką gyvenseną. Pagrindinis tikslas buvo ne tik suteikti žinių mokiniams, bet ir įtraukti juos į diskusiją. Dalyviai taip pat atliko skirtingus eksperimentus, vaidinimus, kurie padėjo geriau suvokti sveikos gyvensenos naudą. Ši užduotis patobulino visų projekto dalyvių kompetencijas ir įgūdžius, padėjo sveikos gyvensenos principus realizuoti kasdieniame gyvenime.

Projekto metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti su skirtingomis kultūromis, tradicijomis bei  analizuoti jų sveikos gyvensenos įpročius. Taip pat dalyviai patobulino anglų kalbos, viešojo kalbėjimo įgūdžius, įgavo žinių, kaip gyventi sveikiau. Šis projektas padėjo užmegzti ilgalaikius ryšius, pasidalinti naujomis idėjomis.

VŠĮ „Mokymosi idėjos“ planuoja pratęsti projektą, tačiau kitoje partnerių šalyje, nes siekia įtraukti dar daugiau Europos jaunimo ir paskatinti gyventi sveikiau.