Protų mūšis „BA(L)TAI“ – moksleivių etnoviktorina

VIII tarptautinis vaikų folkloro festivalis „Baltų raštai“ – tai folkloro renginiai vaikams ir šeimai Kaune. Projektas skirtas populiarinti vaikų ir jaunimo etninės kultūros renginius, saugoti ir skleisti tradicinę baltų muziką, stiprinti baltų tautų ryšius.

Festivalio metu pirmą kartą buvo rengiama moksleivių etninės kultūros viktorina – protų mūšis „Ba(l)tai“. Jame dalyvavo keturios įvairių mokyklų jaunuolių komandos. Mūsų gimnazijos 8 a klasės mokinių komanda taip pat dalyvavo šiame mūšyje, tad teko pasukti galvas menant mįsles ir minkles, galvosūkius, išradingai užbaigti lietuviškas patarles, ieškoti atsakymų į tokius šmaikščius klausimus kaip – kas yra geniuotas, kas toks yra groblas ir kt.

Po penkių turų įtemtos kovos laimėjo J. Basanavičiaus gimnazijos I-oji komanda, mūsų gimnazijos komanda iškovojo II-ąją vietą, o trečioji vieta atiteko J. Basanavičiaus gimnazijos II-ajai komandai. Po smagios viktorinos rėmėjai visus vaišino bandelėmis.

Šis vaikų folkloro festivalis skatina domėtis savo ir kaimyninių šalių kultūra, istorija, papročiais, padeda labiau gilintis į savo tautos šaknis, moko perduoti jaunajai kartai senąsias tautos muzikines ir šeimos tradicijas, kviečia kartu švęsti kalendorines rudens lygiadienio, pabaigtuvių , derliaus šventes. Festivalis „Baltų raštai“ stiprina ne tik šeimos kartų vienybę, bet ir bendrystę tarp kaimyninių šalių.

8 a klasės mokinė Banga Lieputė

baltu-rastai