Respublikinė mokytojų konferencija „Sėkminga kūno kultūros pamoka“

Balandžio 27 d. gimnazijoje vyko šalies kūno kultūros mokytojų konferencija „Sėkminga kūno kultūros pamoka“, organizuota kartu su Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriumi bei Kauno pedagogų kvalifikacijos centru. Paramą konferencijai skyrė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Konferencijos metu kūno kultūros mokytojai turėjo galimybę susipažinti su kūno kultūros pamokų organizavimo naujovėmis, įgyti praktinės patirties, dalyvaujant įvairių sporto šakų užsiėmimuose.

Konferencija prasidėjo sveikinimo žodžiais, kuriuos tarė Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyriaus atstovas Kęstutis Navickas, gimnazijos direktorius Vladislovas Janiūnas. Mokiniai sugiedojo gimnazijos himną, o pradinukai pasveikino susirinkusiuosius gražiu, temperamentingu šokiu.

Pirmąjį pranešimą pristatė LSU magistrantė, Kauno Senamiesčio progimnazijos kūno kultūros vyresnioji mokytoja Asta Igarienė, tema  „Mokinių kūno kultūros pamokų vertinimo ryšys su fiziniu aktyvumu“; vėliau – LSU studentas, sporto klubo „Fankas“ treneris Deividas Saveikis pristatė pranešimą „Su vaikų ir paauglių sveikata susiję fizinio aktyvumo komponentai“.

Po teorinės dalies sekė praktiniai užsiėmimai mokytojams. Pirmoje dalyje mokytojai galėjo rinktis tarp Pilates mankštos pratimų ir Lėkščiasvydžio žaidimo. Pilates užsiemimą vedė LSU lektorė, daktarė, sertifikuota Pilates instruktorė Kristina Zaičenkovienė. Netradicinio sporto žaidimą lėkščiasvydį pristatė Lėkščiasvydžio federacijos atstovas Karolis Novikovas. Pasimankštinę ar pamėtę skraidantįjį diską mokytojai prie kavos puodelio galėjo aptarti įvykusias veiklas, pasidalinti įspūdžiais.

Antroje dalyje mokytojai mokėsi tinklinio ir futbolo pamokų vedimo subtilybių. Tinklinio užsiėmimą vedė Lietuvos U16 merginų tinklinio rinktinės vyriausiasis treneris Saulius Matikonis. Futbolo paslapčių mokė Kauno futbolo mokyklos „Tauras“ trenerė Jolita Kličiūtė.

Tikimės, jog ši konferencija mokytojams buvo naudinga ir produktyvi. Linkime jiems įdomių ir sėkmingų kūno kultūros pamokų.

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis