Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Europos kalbų diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Spartėjant globalizacijai, nuolatos vyksta žmonių migravimas po skirtingas šalis, tad svetimos kalbos mokėjimas tampa privalumu. Kalbos atveria duris ir suteikia naujų asmeninio ir profesinio tobulėjimo gyvenime galimybę.

Mūsų mokykloje taip pat ši diena tradiciškai minima kiekvienais metais. Užsienio kalbų mokytojos Rasa Vilimienė, Vilma Baniukaitytė, Vaida Gabalienė, Dalė Rainienė, Vaida Stubraitė šiai datai paminėti vedė daug įdomių veiklų: Europos kalbų aplanko pristatymą 9-12 kl. (anglų kalba), anglų kalbos plakatų pristatymą „Welcome to the European Day of Languages“ 6-11kl., plakatų konkursą (rusų kalba) „Šalis kurios kalbą aš mokausi“ 7-11 kl., viktoriną (rusų kalba) „Kokia kalbų perspektyva?“ 8 kl., diskusiją (rusų kalba) „Kalbų mokymasis ir jų svarba žmogui“ 9-10 kl. Dvyliktokės Miglė Žalaitė ir Katryna Karpovaitė pristatė 9 kl. mokiniams savo tiriamąjį darbą apie patarlių atitikmenis rusų ir lietuvių kalbose.

Rusų kalbos mokytoja Vaida Gabalienė