Sporto ir sveikatinimo šventė Lietuvos sporto šventei paminėti

Spalio 1 d. mokykloje įvyko tradicinė sporto šventė Lietuvos sporto dienai paminėti.

Mokyklos bendruomenė sulaukė garbingų svečių. Į šventę atvyko KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kapitonas Arvydas Savickas su kolegomis bei puikiai pažįstamas, aukščiausio lygio sportininkas – dziudo imtyninkas, olimpietis Karolis Bauža. Karolis – buvęs mūsų mokyklos mokinys, 61 laidos absolventas.

Po direktoriaus pasveikinimo šventės atidarymo proga kariai pademonstravo savo atsivežtus ginklus bei kita ekipuotę, ir šventė prasidėjo.

Visi galėjo apžiūrėti ginklus, juos pakilnoti, pačiupinėti ir pasijausti tikrais kariais užsidėję karinį šalmą su dujokauke bei rankose laikydami tikrą automatą. Apžiūrėję ginkluotę 1-6 klasių mokiniai varžėsi karinėse – sportinėse estafetėse, kuriose netrūko įnirtingos kovos iki paskutinio nuovargio lašo. Vaikams teko užsidėti tikrus karių šalmus ir nešti karines kuprines, pridėtas įvairiausios amunicijos, šokinėti per kliūtis, šliaužti pilvais bei parodyti tikrą kovinę parengtį. Visi buvo labai patenkinti ir apdovanoti bene skaniausiomis rudens gėrybėmis – saldžiais, sultingais obuoliais.

Vėliau aikštynas atiteko 7-8 klasių vaikinų futbolo ir merginų žolės riedulio komandoms. Turbūt įkvėpti karių septintokai aršiai kovėsi ir nugalėjo 8a klasę rezultatu 2:1. Žolės riedulio varžybose 8a klasė turėjo net dvi komandas, todėl jos tarpusavyje dar rungėsi, kuri stipresnė. Laimėtojų komanda susitiko su 7a riedulininkėmis ir priešingai nei futbolo rungtynėse, nepaliko vilčių septintokėms.

Tuo metu salėje vyko 9-10 klasių tinklinio varžybos. 9a susitiko su 9b, 2:1 laimėjo 9a ir pateko į finalą. Kitame pusfinalyje žaidė 10a prieš 10b, rezultatu 2:1 laimėjo 10b. Finalas vyko atkakliai ir pergalę iškovojo 10b rezultatu 2:1.

Dvyliktokių tinklinio varžybose nugalėjo 12a klasė, palaužusi savo oponentes sausu rezultatu 2:0.

Tęsiant sporto šventę spalio 2 dieną, mūsų mokykla dalyvavo Europos judėjimo savaitės bėgime Ąžuolyno parke. Visą šią savaitę visoje Europoje mokyklų mokiniai bėgo pasirinktus atstumus, taip paminėdami „Europos judėjimo savaitės“ dieną.

Daugelis iš mūsų nė nesusimąstome, kaip mažai mes judame ir kartais įveikti trumpą atstumą gryname ore mes pasirenkame automobilį ar autobusą. Tad norėčiau palinkėti būti aktyviais, sportuojančiais bei sveiką gyvenimo būdą propaguojančiais žmonėmis. Kaip parodė gausus mūsų būrys sporto šventėje bei  bėgime, mums visai nedaug trūksta.

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis