Meniu Uždaryti

Tradicinė mokslinė konferencija „Mokslo ir praktikos sintezė“ sukvietė jaunuosius šalies mokslininkus

Gruodžio 11 d. mūsų mokykloje karaliavo žinios, protas, gebėjimai ir intelektas – vyko respublikinė mokinių ir mokytojų mokslinė konferencija „Mokslo ir praktikos sintezė“. Ši konferencija, tapusi gražia mūsų mokyklos tradicija, sukviečia gausų būrį jaunųjų mokslininkų ir apvainikuoja visų metų nuveiktus darbus.

Šią jau penktus metus iš eilės vykusią konferenciją organizavo mūsų mokykla kartu su Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyriumi bei Kauno pedagogų kvalifikacijos centru. Šiemet konferencijoje dalyvavo 103 mokiniai ir 64 mokytojai iš Alytaus, Jonavos, Joniškio, Kauno miesto, Babtų, Neveronių, Šlienavos, Liudvinavo, Marijampolės progimnazijų ir gimnazijų, vidurinių mokyklų, mokymo centrų.

Konferencijoje svečiavosi garbingi mokslininkai: Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto Fizikinės ir neorganinės chemijos laboratorijų skyriaus vedėja Gražina Smirnovienė, Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto Matematikos ir statistikos katedros profesorius, mokslų daktaras Ričardas Krikštolaitis, Lietuvos sporto universiteto Biomedicinos fakulteto magistrantė, įvairių tarptautinių programų ir konferencijų dalyvė, LSU TAU šiaurietiško vaikščiojimo mokytoja Vita Karvelytė, Lietuvos energetikos instituto Atsinaujinančių energijos šaltinių laboratorijos vadovas, mokslų daktaras Mantas Marčiukaitis. Svečiai vertino mokinių tiriamuosius darbus, dalino praktinius patarimus, kaip plėsti tyrimus ir tobulinti jų kokybę.

Konferencijos dalyvius ir svečius sveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Pušnovienė, choreografinę kompoziciją „Pavasaris“ pagal kompozitoriaus Vivaldi „Metų laikus“ susirinkusiems dovanojo 5a klasės mokinės Nida Vitkevičiūtė, Paula Plaušinytė ir Roberta Pusvaškytė (vadovė Rasa Butrimavičiūtė), 6a klasės mokinė Vaiva Puniškytė pagrojo kompozitoriaus Hendelio siuitą Nr.11. „Alemanda“.

Mokslas neturi tėvynės, bet mokslininkų be Tėvynės nebūna. Svarba, reikšmė ir garbė, kurią pasaulis teikia mokslininko darbams, tenka ir jo Tėvynei. Mūsų Tėvynė Lietuva turi daug iškilių šviesuolių. Didžiuodamiesi tiek jais, tiek savo gimtąją šalimi, 8a klasės mokiniai dovanojo Gyčio Paškevičiaus dainą „Mano kraštas“.

Konferencijos darbas vyko humanitarinių, tiksliųjų, socialinių ir gamtos mokslų, kūno kultūros ir sveikos gyvensenos sekcijose, kur mokiniai pristatė 56 tiriamuosius darbus. Sekcijų darbui vadovavę mokslininkai rinko moksliškiausią tiriamąjį darbą, o patys mokiniai – įdomiausią pranešimą. Moksliškiausių ir įdomiausių darbų autoriai buvo apdovanoti diplomais ir knygomis.

Konferencijoje dalyvavę mokytojai ne tik parengė mokinius konferencijai, bet ir patys dalinosi gerąja savo darbo patirtimi ir skaitė pranešimus mokytojų sekcijoje.

    

    

    

Didis matematikas ir mąstytojas Albertas Einšteinas sakė:  „Mokslas nebuvo ir niekuomet nebus užbaigta knyga. Kiekvienas svarbus laimėjimas iškelia naujų klausimų, o visokia raida ilgainiui susiduria su naujais, kaskart didesniais iššūkiais“. Ši išmintis skatina jaunus žmones galvoti ir veikti, o mes raginame ir toliau dirbti, kurti ir domėtis mokslu.

Konferencijos pažymas galima rasti Kauno pedagogų kvalifikacijos centro internetinėje svetainėje adresu: http://www.kpkc.lt/index.php/veikla/pazymos/436-2014-metu-gruodzio-menesio-pazymos

Konferencijos organizatoriai

Skip to content