„ŽALIOJI PAMOKA“ MŪSŲ MOKYKLOJE

Kovo 6 d. mokykloje vyko „Žalioji pamoka“, kurioje dalyvavo 7-9 klasių moksleiviai. Pamoką vedė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos darbuotojai.

„Žaliosios pamokos“ metu mokiniams buvo pasakojama apie saugomų teritorijų biologinę įvairovę: augalų, gyvūnų ir grybų rūšis, jų buveines. Aiškinama, kodėl saugomose teritorijose reikia reguliuoti veiklą, galinčią turėti neigiamą poveikį gamtai, saugomiems objektams, kraštovaizdžiui. Mokiniai sužinojo, kokia gausi biologinė įvairovė Lietuvoje. Pamokos metu buvo pristatoma Lietuvos Raudonoji knyga. Moksleiviai supažindinami su įdomiausiomis Lietuvos saugomų teritorijų vietovėmis, gamtos paveldo objektais.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Rūtos Baškytės nuomone, „labai svarbu nuo vaikystės suvokti, kad esi gamtos dalis, esi atsakingas už jos išsaugojimą. Nuo gamtos išlikimo  priklauso žmonijos likimas. Esame surišti viena virve. Dar vaikystėje turime išmokti galvoti ne tik apie save, bet apie kitus, ypač tuos, kurie patys negali ginti savo teisių. Mūsų suaugusiųjų pareiga – perduoti jaunimui žinias ir patirtį“.

Moksleiviai dalyvavo viktorinoje ir, teisingai atsakę į klausimus, laimėjo prizus.

Geografijos mokytoja Eglė Vitkevičienė