Codeweek savaitė

Spalio 5 – 20 dienomis mūsų gimnazijoje per informacinių technologijų pamokas vyko Code week savaitės pažintiniai užsiėmimai, programavimo pamokos, siekiant populiarinti programavimą, suprantamai paaiškinti šios srities gebėjimus ir sutelkti motyvuotus žmones mokytis.

Mūsų gimnazijos penktokai ir šeštokai mokėsi programuoti projekto „Kompiuteriukai vaikams“ dovanotais „BBC micro:bit“ kompiuteriukais. Mokiniai noriai išbandė įvairias programėles informacinių technologijų pamokų ir neformaliojo ugdymo užsiėmimų metu, savarankiškai kūrė ir dalinosi  kūrybos džiaugsmu.

Septintokai ir devintokai kodavo ir stengėsi įveikti kuo daugiau lygių žaisdami kompiuterinį žaidimą Codecombat. Pradžioje užduotys lengvos, pateikiamas kodo pavyzdys bei komentarai, pagal kuriuos galima susiorientuoti, ko trūksta.  Bet palaipsniui jos sunkėja, reikia didesnių programų, tenka apgalvoti daugiau priešų veiksmų ir pan.

Šių pamokų metu įsitikinome, kad programavimas ne tik skatina loginį mąstymą, moko spręsti problemas, bet ir ugdo kūrybiškumą, komandinį darbą.

Informacinių technologijų mokytoja Jolanta Lukočienė