Dalijomės patirtimi respublikinėje konferencijoje ,,Aš mokau inovatyviai!“

Sausio 25 d. Kauno Kazio Griniaus progimnazijoje vyko projekto ,,Šiuolaikinė mokymo(si) aplinka“ respublikinė konferencija ,,Aš mokau inovatyviai!“. Ši konferencija sukvietė besimokančiųjų mokyklų komandas iš Vilniaus, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Raseinių, Zapyškio, Čekiškės. Mokytojai skaitė pranešimus apie inovatyvų mokymą(si), dalinosi išbandytais technologijų ir XXI amžiaus kompetencijų ugdymo derinimo pavyzdžiais, dalinosi įžvalgomis, kaip turėtų atrodyti šiuolaikiškas mokymas(is).

Šioje konferencijoje patirtimi dalijosi ir mūsų gimnazijos komanda: direktoriaus pavaduotojos ugdymui Kristina Pušnovienė ir Danutė Teškevičienė, lietuvių kalbos mokytojos Rūta Gadeckienė ir Daiva Mileckienė, anglų k. mokytojos Vilma Burbulienė ir Rasa Vilimienė, anglų ir vokiečių k. mokytoja Vaida Stubraitė, anglų ir rusų k. mokytoja Dalė Rainienė, biologijos mokytoja Giedrė Jonytė, geografijos mokytoja Eglė Vitkevičienė, istorijos mokytoja Edita Mačiulaitienė, informacinių technologijų mokytoja Jolanta Lukočienė ir dailės-technologijų mokytoja Valerija Medelinskienė.

Gimnazijoje nuo rugsėjo mėnesio veikia nauja išmanioji „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasė. 5-6 klasių mokiniams sudaryta galimybė naudotis elektroninėmis pratybomis ir kitomis mokomosiomis programomis. „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasės paketą sudaro išmanioji lenta, 30 planšetinių kompiuterių, mokytojo kompiuteris su klasės valdymo programine įranga, „Microsoft“ programinė įranga, spartus belaidis „Telia“ internetas.
Gimnazijoje įsteigta Windows 10 akademija, kurioje projekto „Šiuolaikinė mokymo(si) aplinka“ organizuojamuose mokymuose dalyvauja 15 mokytojų. Mokiniai ir mokytojai naudos „Office 365“ debesų kompiuterijos paslaugas, kurios leidžia turėti šiuolaikišką ir iš bet kurio įrenginio pasiekiamą mokyklinio elektroninio pašto dėžutę, patogiai saugoti ir bendrinti dokumentus asmeninėje saugykloje bei vidiniame mokyklos tinklapyje, dalyvauti nuotoliniuose mokymuose, pamokose ir susitikimuose.