Dalyvavome konferencijoje „The world united by different languages“

Kovo 5 d. Ia klasės mokiniai Nida Vitkevičiūtė ir Nojus Kripavičius dalyvavo Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „The world united by different languages“ („Kalbos vienija pasaulį“). Mokiniai konferencijoje pristatė pranešimą „Extinct and Endangered Languages“ („Išnykusios ir nykstančios kalbos“).

Savo  pranešimu gimnazistai norėjo paaiškinti, koks pavojus kyla kalbai, jei žmonės pradeda ją vartoti vis rečiau. Taip pat jie supažindino su nykstančiomis ir jau išnykusiomis kalbomis, atskleidė šio proceso priežastis. Nida ir Nojus atkreipė dėmesį, kad vis daugiau jaunimo vartoja anglų kalbos žodžių kalbėdami lietuviškai. Mokiniai norėjo paskatinti savo bendraamžius gerbti gimtąją kalbą, ją saugoti ir išlaikyti „švarią“ – kalbant vartoti ne kitos kalbos žodžius, o savosios kalbos atitikmenis. Juk prarasti kalbą – lengva, o norint ją išsaugoti reikalingos visų mūsų pastangos.

Konferencijoje pranešimus skaitė aukštųjų mokyklų dėstytojai ir studentai, respublikos užsienio kalbų mokytojai ir mokiniai bei svečiai iš Čekijos, Italijos, Ispanijos, Latvijos, Lenkijos. Visi pranešėjai teigė, kad mokėdamas daugiau nei vieną kalbą žmogus tampa atviresnis kitoms kultūroms ir kitoms tautoms, tobulėja, auga kaip asmenybė. Kalbų mokėjimas sustiprina  priklausomybės savo šaliai jausmą,  nes norint mokytis užsienio kalbų, pirmiausia reikia gerai žinoti savo gimtąją kalbą, nes tai – svarbi kiekvieno save gerbiančio asmens dalis.