Dviračių sporto renginys Ąžuolyne

Rugsėjo 22 d. pasaulyje minima tarptautinė diena be automobilio. Mūsų mokykla taip pat paminėjo šią dieną dviračių sporto renginiu Ąžuolyno parke.

Pirmasis renginio etapas vyko rugsėjo 22 dieną ir prasidėjo dviračių paradu. Dviratininkai startavo prie mokyklos, kolona apvažiavo visą Ąžuolyną ir grįžo atgal. Oras tądien nebuvo palankus, lijo, dargana neleido surengti viso numatyto renginio.

Antrasis etapas vyko rugsėjo 24 dieną. Oras buvo puikus, švietė saulė, kas ypač nudžiugino dviratininkus. Į renginį Ąžuolyne užsiregistravo 36 dalyviai. Mokiniai turėjo įveikti sudėtingą, net 5,8 km trasą Ąžuolyno parke. Jų laukė penki paslėpti punktai su užduotimis. Atvažiavę į pirmąjį punktą dalyviai turėjo sėkmingai svaidyti strėlytes į smiginio lentą. Antrajame punkte jų laukė šuoliavimas su maišais: kiekvienas dalyvis turėjo įlipti į maišą ir nušuoliuoti tam tikrą atstumą. Važiuojant link trečiojo punkto, dviratininkai įveikė pačią sudėtingiausią trąsos dalį su daugybe posūkių, pakilimų, nusileidimų ir siaurų takelių. Trečiajame punkte laukė mini krepšinio užduotis, kiekvienas dalyvis turėjo įmesti kamuolį į krepšį, sėkmingi bandymai teisėjų buvo įvertinti papildomais balais. Ketvirtasis punktas buvo bene lengviausias, bent jau tiems, kurie moka šokinėti su šokdyne… Paskutinis punktas buvo turbūt žymiausioje Ąžuolyno parko vietoje – prie didžiulės stumbro skulptūros. Jame dalyviai turėjo užmesti ringo žiedus ant kuolų; kam pavyko taip pat užsidirbo papildomus balus varžybų lentelėje.  Atlikus paskutinę užduotį teko įveikti dar kelis posūkius ir galiausiai finišo tiesioji, žvelgiant į didingą S. Dariaus ir S. Girėno paminklą.

Visi finišavę dalyviai buvo apdovanoti atminimo ženklais. Susumavus visus rezultatus pirmąją vietą užėmė: Titas Aukštuolis (8b), trasą įveikęs per 16 min., antras finišavo Kipras Kažukolovas (8b) 16 min. 20 s. Trečias Deividas Raulinaitis (8b) 19 min. 3 s. Greičiausiai iš merginų trąsą įveikė Viltė Vaitekaitytė – 22 min. 40 s.

Po renginio visi dalyviai buvo pakilios nuotaikos ir džiaugėsi puikia švente, todėl noriu padėkoti visiems dalyviams už dalyvavimą ir tikiuosi sulaukti jūsų dar daugiau kitais metais. Ypatingai dėkoju 8a klasės mokiniui Matui Gaidamoniui už pagalbą ruošiantis renginiui. Taip pat tariu ačiū vyr. teisėjai Rasai Puniškienei, teisėjoms punktuose: Reginai Erlickytei – Marčiukaitienei, Ingai Ramonienei, Ramunei Žėkienei, Rasai Razukevičiūtei  ir Vilmai Sereckienei.

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis