Edukacinė programa „Meno geometrija“

2019 spalio 18 d. gimnazijos dešimtokai dalyvavo edukacijoje „Meno geometrija“. Geometrija formuoja meno kūrinio pamatus, o geometriniai principai suteikia meno kūriniui vientisumo ir darnumo pojūtį. Gavus teorinių žinių geometrinius meno kūrinių pamatus galima išmokti pamatyti ir atrasti. Toks buvo edukacinės programos tikslas. Mokiniai stengėsi atrasti geometrijos principus, pasislėpusius po meninėmis išraiškos priemonėmis.

Dešimtokai sužinojo, kad menas ir mokslas eina koja kojon jau ne vieną šimtmetį. Užsiėmimo metu mokiniai kūrė naudodami tik geometrines formas. Visi naudojo akvarelinius pieštukus arba pasteles ir komponavo skirtingų geometrinių formų detales.

Ši edukacinė programa buvo įtraukianti ir net intriguojanti. Kokį meno kūrinį galima gauti naudojant tik trikampį, kvadratą ir apskritimą? Užsiėmimas patiko visiems: ir mėgstantiems piešti, nes jie gavo dar vieną įrankį kūrybai, ir tiksliųjų mokslų atstovams – jiems reikėjo tik panaudoti savo mėgstamas geometrines formas ir jų kompozicijas.