Europos kalbų dieną – geografijos labirintuose

Minėdami Europos kalbų dieną IVa klasės mokiniai Mykolas Bitvinskas, Tomas Janušis ir Pijus Pūkas dalyvavo konkurse „Europos kalbos – geografijos labirintuose“. Idėjos sumanytoja ir pagrindinė vykdytoja yra Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Daiva Brukienė.

Pirmame konkurso etape buvo tikrinamas dalyvių gebėjimas suprasti įvairiomis kalbomis pateiktas užuominas apie Europos šalių geografiją, suvokti kalbinio konteksto esmę bei pritaikyti geografines žinias.

Antrajame etape dalyviai dalyvavo atraktyviojoje viktorinoje. Mokiniams ne tik teko pritaikyti kelių užsienio kalbų (vokiečių, ispanų, rusų, prancūzų) žinias, bet ir pademonstruoti gebėjimą orientuotis geografinėje aplinkoje. Džiugino moksleivių gebėjimas kūrybingai atlikti užduotis, mokėjimas greitai orientuotis, dirbti komandoje. Gerų emocijų atliekant užduotis netrūko. Nors ir nepatekome tarp laimėtojų, džiaugiamės galimybe pasitikrinti ir pagilinti savo užsienio kalbų ir geografijos žinias apie Europą, suvokti kelių užsienio kalbų mokėjimo svarbą šiuolaikiniame pasaulyje ir tiesiog turiningai bei prasmingai praleisti laisvalaikį.