Futbolo turnyras tarptautinei futbolo dienai paminėti

Gruodžio 10 d. kalendoriuje žymima kaip „Tarptautinė futbolo diena“. Šią dieną mūsų mokyklos pirmokai-antrokai susitiko su futbolo kamuoliu ir dalyvavo futbolo šventėje. Vaikai atsakinėjo į klausimus, varžėsi futbolo estafetėse, žaidė futbolą ir linksmai leido laiką. Renginyje dalyvavo 4 mokyklų atstovai. Tai Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinė mokykla, Kauno „Pilėnų“ mokyklos pradinukai, Kauno pradinė mokykla „Būk savimi“ ir Kauno pradinė mokykla-darželis „Rūtelė“.

Šventė prasidėjo nuo paprastų klausimų apie futbolo kilmę, pasaulio futbolo čempionato laimėtojus. Sunkiausiai sekėsi sumąstyti, iš kiek šešiakampių dalių yra sudarytas futbolo kamuolys. Atsakymų buvo įvairių: iš 18, iš 100, iš 28… Teisingas atsakymas  – futbolo kamuolį sudaro 32 dalys. Visi teisingai atsakiusieji į klausimus buvo apdovanoti futbolo suvenyrais.

Pramankštinę galveles vaikai išsirikiavo į mankštą, nuo kurios Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinėje mokykloje prasideda kiekvienas rytas. Su nuotaikinga muzika gerai prasimankštinę komandos išsirikiavo įveikti  sudėtingas futbolo estafetes. Jiems teko varinėti kamuolį tarp stovelių, šokinėti per kliūtis, rangytis kaip „gyvačiukams“, žongliruoti, įspirti kamuolį į vartus, ir, žinoma, visa tai atlikti kuo greičiau ir tiksliau.

Pertraukoje tarp estafečių  progą pasivaržyti turėjo ir komandų vadovai. Audringai savo vaikų palaikomi treneriai varžėsi, kuris greitesnis. Jiems reikėjo salės centre grojant muzikai eiti ratu aplink apskritimą ir kai tik muzika nustodavo groti, kuo greičiau atsisėsti ant trijų kėdžių, ir taip linksmai žaidėme kol centre liko tik viena kėdė, ant kurios galėjo atsisėsti tik vienas iš dviejų finalininkų. Greitesnė buvo Gedimino mokyklos komandos vadovė Jolita Kličiūtė, jai pasisekė pirmai užimti vienintelę likusią kėdę.

Po estafečių laukė futbolo turnyras 5×5. Pirmose rungtynėse „Gediminiečiai“ susitiko su „Rūtelės“ jaunaisiais futbolininkais. 1:0 nugalėjo „Rūtelė“ ir pateko į finalą. Antrose rungtynėse žaidė „Pilėnai“ prieš „Būk savimi“. Rungtynės baigėsi 0:0, bet baudinių serijoje geriau sekėsi „Būk savimi“ komandai, kurie nugalėjo varžovus 2:1. Mažajame finale dėl 3-ios vietos „Gediminiečiai“ įveikė „Pilėnus“ rezultatu 2:1. Finalas buvo labai atkaklus ir emocingas. Jaunieji „Rūtelės“ futbolininkai pademonstravo puikią kamuolio valdymo techniką ir nugalėjo „Būk savimi“ komandą 1:0.

Susumavus visus rezultatus galutinėje lentelėje ketvirtą vietą užėmė „Pilėnų“ mokyklos komanda. Treti liko „Būk savimi“, antri „Gediminiečiai“. Pirmąją vietą absoliučioje įskaitoje užėmė pradinė mokykla-darželis „Rūtelė“. Visi vaikai labai džiaugėsi ir liko patenkinti kartu su visu pasauliu pažymėję tarptautinę futbolo dieną.

Sveikinu visus šventės dalyvius ir tikiuosi dar ne kartą pasimatyti ateityje. Noriu padėkoti studentui Karoliui Grigui, Jolitai Kličiūtei, Justui Jodkauskui (11a klasė) už pagalbą rengiant šią puikią futbolo šventę. Taip pat dėkoju sportinių prekių parduotuvei „SPORTFAN“ bei „ROMUVOS“ kino teatrui už įsteigtus prizus.

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis