Home » Uncategorized » Gegužės 26 -oji gimnazijoje – pažintinių vizitų diena

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:50 - 10:35
4. 10:45 - 11.30
5. 11:50 - 12:35
6. 12:55 - 13:40
7. 13:50 - 14:35
8. 14:45 - 15:30

Pamokų tvarkaraštis

Mokinių atostogos

Elektroninis dienynas

Projektai


Nuorodos

Statistika

31964

Gegužės 26 -oji gimnazijoje – pažintinių vizitų diena

Pirmokėliai lankėsi vaikų literatūros muziejaus edukacinėje pamokoje ,,Pasaka pasaką veja”. Mokiniams buvo pristatytas muziejus-namas. Čia vaikai patys skaitė pasaką, vėliau jau klausėsi pasakų apie daktarą Kripštuką, raganą Lilę, velnią. Dar vėliau susipažino su įvairiais lietuvių rašytojais. Kupini emocijų vaikai atsisveikino su muziejaus vedėja ir prižadėjo dar kartą apsilankyti kitoje edukacinėje pamokoje.

2a klasė lankėsi ,,Aušros“ bibliotekoje. Čia mokiniai susipažino su bibliotekininko specialybe, uždavė bibliotekininkei daug klausimų, su D3 akiniais ieškojo ,,lobio”, su 3D pieštuku padarė akinius, kuriuos paliko bibliotekos kolekcijoje.

 

 


5a klasės mokiniai apsilankė Kauno IX forto muziejuje. Vaikai  sužinojo ne tik daug įdomių istorinių faktų, tačiau liko sužavėti jauno gido gebėjimais sudominti istorija. Klausydami gido Igno pasakojimų mokiniai buvo labai dėmesingi, drausmingi, žodžiu – abejingų neliko…

 

 

 


6b klasė lankėsi Lietuvos aviacijos muziejuje. Mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos aviacijos istorija, su įvairiais lėktuvais. Visi galėjo iš arti apžiūrėti tikrus lėktuvus, sraigtasparnius, sklandytuvus bei kitus skraidymo aparatus, išmėginti piloto kėdes įvairiuose lėktuvų modeliuose, imituoti skrydį. Mokiniai džiaugėsi, turėję galimybę daugiau sužinoti apie aviaciją.

 

 

 


7a klasė dalyvavo edukacinėse veiklose Kauno taikomosios dailės mokykloje. Mus priėmusi dėstytoja nusivedė vaikus į mokyklos muziejų, kur supažindino su profesinio mokymo programomis, pagal kurias rengiami vizualinės reklamos gamintojai, elektroninės leidybos maketuotojai, baldžiai, dailiųjų keramikos dirbinių, dailiųjų metalo dirbinių gamintojai, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojai, fotografai, interjero apipavidalintojai, kompiuterinės grafikos projektavimo operatoriai. Moksleiviai šias disciplinas gali rinktis po 10 bei 12 klasių.

Mokyklos hole apžiūrėję fotografijos darbų parodą vaikai buvo suskirstyti į dvi grupes – vieni dalyvavo fotografijos pamokoje, kiti atliko pakabuko kalinėjimo darbus.  Po užsiėmimų vaikai išėjo ne tuščiomis rankomis: vieni džiaugėsi sukurtomis meninėmis nuotraukomis, kiti – savo rankomis nukaltais, nušlifuotais kaklo pakabučiais. Edukaciniai užsiėmimai vaikams labai patiko, todėl nusprendėme dar kartą sugrįžti į šią mokyklą ir dalyvauti kitose edukacinėse pamokose. Patiko ir labai malonus dėstytojų bendravimas su vaikais.

 

 

 


Ia klasė lankėsi ir apžiūrėjo Kauno A. Brazausko HE. Joje mokiniai susipažino su hidroelektrinės istorija, jos reikšme Lietuvos energetikai, sužinojo, kad Kauno HE pagaminama elektros savikaina yra pati mažiausia Lietuvoje, nes ją gamina vandens srovė. Kauno HE reikšmė nėra vien energetinė. Išilgai užtvankos nutiestas kelias ir geležinkelis. Hidroelektrinė apsaugo Kauno miestą nuo pavasario potvynių: tvenkinyje lieka ir ištirpsta vidurinio Nemuno ruožo ledai. Iš marių imamas vanduo pramonei, laukų drėkinimui, be to, Kauno marios – puiki kauniečių poilsio vieta.

 

 

 


IIIa ir IIIb klasių mokiniai, lydimi klasių vadovių Neringos Zalubienės ir Ninos Sudarienės, apsilankė Kauno teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centre. Čia darbo teisės specialistė supažindino mokinius su darbo kodekso klausimais, skirtais jaunimui nuo 16 iki 18 metų. Buvo pateikta įdarbinimo, darbo santykių, darbo sutarties, darbo dienos trukmės, darbo poilsio ir švenčių dienomis reglamentavimo tvarka. Mokiniai domėjosi darbo vasaros metu, darbo užsienyje galimybėmis. Taip pat buvo nagrinėjama darbuotojų bei darbdavių teisės, pareigos ir atsakomybė. Paskaita buvo informatyvi ir naudinga.