Gimnazijoje svečiavosi LAMA BPO atstovė

Trečiadienį, sausio 24 d., III-IV klasių gimnazistai turėjo progą išklausyti paskaitą apie stojimą į aukštąsias mokyklas 2018-aisiais ir 2019-aisiais metais, kadangi gimnazijoje viešėjo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos Bendrajam priėmimui organizuoti atstovė Deimantė Vainorytė.

LAMA BPO atstovės pateikta informacija buvo naudinga tiek kol kas ramiau apie stojimo etapą mąstantiems trečių gimnazijos klasių mokiniams, tiek vos po kelių mėnesių vyksiantiems stojimams besiruošiantiems abiturientams, kurių susirinko nemažas būrys. Deimantė Vainorytė, paskaitą pradėjusi nuo praėjusiais metais daugiausiai stojančiųjų sulaukusių studijų sričių universitetuose ir kolegijose, pirmiausiai pristatė stojimo į aukštąsias mokyklas sąlygas 2018-aisiais metais – konkursinio balo skaičiavimo formulę, egzaminų ir metinių pažymių reikšmę konkursiniam balui, privalomas sąlygas siekiant įstoti į universitetus ar kolegijas bei pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas.

LAMA BPO atstovė ne tik priminė apie minimalaus konkursinio balo skaičiavimą stojant į aukštąsias mokyklas, tačiau taip pat papasakojo ir apie tai, kaip tinkamai užpildyti prašymą studijuoti ir kokios grafos jame turi svarbiausią reikšmę siekiant įstoti į norimą specialybę, priminė, kad prašymus pateikti reikia nuo birželio 1 dienos. Buvo suteikta informacijos apie tolimesnius žingsnius jau įstojus į universitetą – kvietimų studijuoti skelbimą, sutarčių su aukštosiomis mokyklomis pasirašymą. Taip pat mokiniams buvo pristatyta kitų pasiekimų, galinčių pridėti papildomų balų prie konkursinio balo, įtaka geriausiųjų eilei sudaryti.