Harlem Globetrotters (JAV) krepšininkai Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijoje

Rugsėjo 22 dieną 16:00 val. Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijoje viešėjo legendiniai Harlem Globetrotters krepšininkai, visame pasaulyje žinomi kaip geros valios ambasadoriai, kurie gimnazijos vaikams pristatė programą “Patyčių prevencijos Abėcėlė“. Garsioji krepšinio komanda šią programą parengė bendradarbiaudama su JAV Nacionaline kovos su smurtu kampanija. Programos pamatinės sąvokos yra veiksmas, drąsa, supratimas bei atjauta.

Programoje dalyvavo 1-8 klasių mokiniai, su kuriais Globetrotters krepšininkai aptarė pagrindinius mąstymo ir elgesio būdus, padedančius mažinti patyčias. Pasitelkę savo veiksmingiausias bendravimo su auditorija galias – puikiai išlavintą humoro jausmą ir kultinę, Harlem Globetrotters komandos krepšininkų ištobulintą kamuolio valdymo techniką, šie sporto ambasadoriai pasakojo mokiniams apie komandinės veiklos svarbą. Mokė, kaip krepšinio magija padeda palaikyti komandos narius, užkirsti kelią patyčioms ir perkelti šį bendravimo modelį į savo kasdienybę.

JAV Nacionalinės kovos su smurtu kampanijos įsitikinimu, vaikai turintys galimybę pagalvoti apie savo veiksmus ir sąmoningai vengiantys tarpusavio konfrontacijos, sugeba susikurti aplinką, kurioje agresyvi laikysena nėra toleruojama, o smurto apraiškų yra gerokai mažiau. Harlem Globetrotters krepšininkai įkvėpė mažuosius programos dalyvius sekti jų pavyzdžiu bei suteikė vaikams vertingų pamokų, svarbių ne tik besiformuojančioms jų asmenybėms, bet ir gebėjimui užjausti ir suprasti šalia esantį žmogų.

Renginio organizatorius: JAV ambasada

Renginio partneriai: Kauno Gedimino sporto ir sveikatingumo gimnazija; Socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“; Emocinės paramos tarnyba vaikams ir paaugliams „Vaikų linija“