Išminčių klubo narių pažintinė – pramoginė kelionė

IŠMINČIŲ KLUBO nariai birželio 5 d. dalyvavo skatinamojoje pažintinėje – pramoginėje kelionėje Vievyje ir Vilniuje.  Vievyje lankėmės Kelių muziejuje, kur edukaciją pravedė muziejaus vadovas Juozas Steponkevičius. Prieš įeinant į muziejų, apžiūrėjome Vievio meno mokyklos moksleivių darbų parodą „Kelias“.

Sužinojome, kad Kelių muziejuje yra sukaupta per 6000 eksponatų, atspindinčių Lietuvos kelių istoriją. Stenduose pateikiama daug duomenų apie Lietuvos kelių vystymosi raidą nuo Gintaro kelio, Žemaičių plento iki šių dienų magistralių Vilnius-Kaunas-Klaipėda, Vilnius-Panevėžys, Via Baltica ir kitų.

Apžiūrėjome tiltų, viadukų, sankryžų ir kitų statinių maketus. Išmokome pavadinimus įvairių transporto priemonių, reikalingų nutiesti moderniam keliui. Vėliau apžiūrėjome statybos medžiagų, uolienų, mineralų, kristalų pavyzdžius, randamus tiesiant kelius. Kitoje salėje pamatėme tai, ko nesitikėjome – eksponuojamas gyvūnų, kurie dažniausiai žūsta Lietuvos keliuose, iškamšas: nuo paukščių iki elnio ir briedžio. Didžiausią įspūdį vaikams paliko senovinė kelių tiesimo ir priežiūros technika, pradedant arkliniu skreperiu ir dvivagiu plūgu ir baigiant milžinišku sniego valytuvu. Vaikai džiaugėsi, kad galėjo ne tik apžiūrėti eksponatus, bet kai kuriuose iš jų ir pasėdėti.

Po pramogų ir rekreacijos Vichy vandens parke lankėmės Iliuzijų muziejuje. Čia po darbuotojos instrukcijų visi nekantriai apžiūrinėjome viliojančius ir paslaptingus eksponatus, jais žavėjomės, fotografavome ir likome maloniai nustebinti.

Išvykoje pasisėmėme naujų žinių, patyrėme buvimo kartu džiaugsmą ir pilni teigiamų emocijų grįžome namo.

Mokytojai: Eglė Vitkevičienė, Inga Ramonienė ir Rolandas Jakušovas