Išvyka į aklųjų ir silpnaregių sporto klubą „Sveikata“

Vasario 19 d. mūsų mokyklos 7a klasė lankėsi aklųjų ir silpnaregių sąjungos centre.Mus šiltai sutiko sporto klubo „Sveikata“ prezidentas Vytautas Girnius. Šeimininkai svečiams parodė specialų žaidimą „Šoudauną“. Jis primena stalo tenisą – žaidžiama ant specialaus stalo su barškančiu 6 cm skersmens kamuoliuku ir rakete. Priešingai nei žaidžiant tenisą, kamuoliukas stalo paviršiumi ne šokinėja, o ritinėjasi. Varžovai, gainiodami kamuoliuką rakete, stengiasi įmušti jį į priešininko vartus ir apginti savuosius.

Išklausę paaiškinimus vaikai patys pabandė pažaisti su klubo auklėtiniais, kurie šį žaidimą žaidžia kiekvieną dieną ir dalyvauja čempionatuose. Užsidėję specialius akinius ir pajutę azartą, jie labai norėjo pelnyti bent vieną įvartį, tačiau jiems sekėsi sunkiai. Galiausiai mokiniams leido nusiimti akinius ir matant žaisti prieš akluosius, kas tik šiek tiek jiems padėjo. Lyg nenorėdamas girtis šoudauno žaidėjas Mindaugas prisipažino esantis antra Lietuvos raketė!

Kiti tuo metu žaidė šachmatais ir šaškėmis. Puikiai pasirodžiusius mokinius pagyrė prezidentas Vytautas: jeigu moki žaisti, tai moki, jeigu ne, nesvarbu tu aklas ar ne, žaidžia, ėjimus lentoj mato smegenys, o ne akys.

Padėkoję už galimybę susipažinti su aklųjų sporto šakomis, klubo nariams įteikėme po atminimo dovanėlę – švilpuką. Vytautas taip pat padėkojo, kad atvykome ir sutarėme pratęsti bendradarbiavimą ateityje.

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis ir 7a klasės auklėtoja Edita Mačiulaitienė