Išvyka į Kauno apskrities viešąją biblioteką

2018 m. spalio 19 d.  IB klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje. Išvykos metu mokiniai susipažino su edukacinių erdvių galimybėmis, klausėsi gidės Loretos Jonikienės pasakojimo apie bibliotekos paskirtį ir knygos reikšmę žmogaus gyvenime, taip pat apie bibliotekininko profesiją. Devintokai sužinojo, kur galima įgyti šią profesiją, kokiomis charakterio savybėmis turi pasižymėti bibliotekininkas, kiek jo vaidmuo  svarbus šiuolaikiniame pasaulyje.

Vėliau apžiūrėjome parodą-instaliaciją „Kelyje LT“. Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtu projektu siekiama įamžinti iškiliausių Šimtmečio Lietuvos keliautojų bei jų žygių atminimą. Tai M. Šalčiaus ir A. Poškos kelionė motociklu, Vl. Vitkausko žygis į Everestą, misija „Sibiras“ ir kitos kelionės.

Trečiame aukšte veikia paroda „Kvepiančių knygų salonas“, kur intriguojantys kvapai kviečia ne tik juos atpažinti, bet ir atsiversti knygas bei sužinoti jų sąsajas su kvapu. Mokiniams taip pat buvo suteikta galimybė sužinoti savo vardo ir pavardės kilmę naudojantis  vardų ir pavardžių žinynu.

Ketvirto aukšto fojė susipažinome su garsaus fotomenininko Roberto Misiukonio meniškomis fotografijomis. Aplankėme vokiškų ir šveicariškų leidinių skaityklą. Vokiečių kalbą besimokantys mokiniai buvo pakviesti į Vokiškų diskusijų klubo susitikimus, kuriuose galima pagilinti, įtvirtinti  savo vokiečių kalbos žinias. Taip pat buvome supažindinti ir su bibliotekos skyriumi, kur visa medžiaga skirta tik Kauno miestui garsinti.

Vaida Gabalienė, rusų kl. mokytoja metodininkė