Išvyka į Kauno LEZ

Kovo 28 d. I–IV gimnazijos klasių mokiniai buvo išvykę į Kauno LEZ (Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ) – tai 534 ha užimanti pramoninės plėtros teritorija, kur klientams yra nustatytos mokesčiųmuitų, kvotų lengvatos ir specialiosios veiklos taisyklės,siekiant investuotojams sudaryti palankesnes veiklos sąlygas).

Mokiniai apsilankė vienoje iš Kauno LEZ įsikūrusioje UAB „Elinta“. Jau 25 metus ši įmonė siūlo technologijas bei naujausius technologinius sprendimus, kuriais pasitiki viso pasaulio vartotojai. Tai įmonių grupė, kuri gamina pramonės automatizavimo, traukos sistemas bei įkrovimo stoteles elektromobiliams, matavimo prietaisus ir įrangą, derinimo sistemas, bandymų įrenginius, maitinimo šaltinius,  įgyvendina vaizdų apdorojimo sprendimus. Aukštos kvalifikacijos darbuotojų gaminama produkcija yra eksportuojama į visus penkis kontinentus. Lietuvos elektromobilių asociacijos vadovas Laurynas Jokužis vaizdžiai papasakojo elektromobilių atsiradimo istoriją ir raidą, pristatė naujausias technologijas bei ateities perspektyvas, taip pat pateikė daug tyrimų rezultatų, kurie parodė elektromobilių ekologijos, eksploatavimo sąnaudų, techninių galimybių pranašumus.

Buvo labai įdomu ir naudinga susipažinti su įmonės veikla, kurioje susijungia Elektronika ir Intelektas.