IŠVYKA Į VAIKŲ LITERATŪROS MUZIEJŲ

Šiais metais mūsų mokykla dalyvauja edukacinėje programoje „Mokykla – mokinys – muziejus“. Mokiniai lanko Kauno muziejus, susipažįsta su jų veikla. Kovo 12 d. 7a klasės mokiniai vyko į Vaikų literatūros muziejų. Čia jiems pravesta edukacinė programa „Pasakos duris pravėrus“ pagal Birutės Mar knygą „Princesių sala“.

10:40 pajudėjome muziejaus link. Muziejuje mus pasitiko maloniai, darbuotoja supažindino mus su muziejaus veikla, eksponatais. Buvome maloniai nustebinti, kad ne tik bus sekama pasaka, bet ir patys galėsime tapti jos personažais. Pasiskirstėme vaidmenimis, penkios mergaitės tapo princesėmis, o jų palydovais princais pasisiūlė tapti mūsų berniukai. Kiekvienai buvo paskirta suknelė ir mokinės turėjo galimybe pasijusti tikromis damomis. Visi personažai turėjo savo aprašymus (trumpą biografiją), kuriuos pristatė klasės draugai. Mokiniai  nustebo, jog „princesių iš pasakos charakteriai sutapo su jas vaidinančių“.
Įsitraukę į pasakojimą turėjome atlikti užduotis. Piešdami vaizdavome nuotaikas, dalinomės svajonėmis. Visi buvo susidomėję ir aktyvūs, supratome, ką rašytoja norėjo pasakyti. Princesės parodo, kokios moteriškos panelės gali būti, o svarbiausia spindėti. Ne tik įgavome naujų žinių, bet ir paįvairinome mokymąsi.
Dėkojame ne tik įstaigos darbuotojams, bet ir lietuvių kalbos mokytojai Vilijai Navickienei, kuri mus palydėjo ir paragino dalyvauti programoje.

7a klasės mokinės
Austėja Treinytė ir Paulina Jankauskaitė