Karjeros ir socialinių įgūdžių ugdymo diena gimnazijoje

Spalio 25 diena buvo skirta  gimnazistų karjeros ir socialinių įgūdžių ugdymui. 5-10 klasių mokiniai dieną pradėjo seminaru  „Mokinio karjera“. Seminarą vedė mokinių karjeros ugdymo agentūros vadovas Remigijus Jakštys. Lektorius supažindino mokinius su karjeros galimybėmis, dalijosi asmenine patirtimi, kalbėjo apie sėkmingam žmogui būdingas savybes, skatino išbandyti įvairias veiklas, planuoti ir siekti norimo tikslo.

III–IV klasių mokiniai dalyvavo ekonomikos ir verslumo užsiėmime, kurį vedė mokytoja Neringa Viburienė. Taip pat mokiniams buvo organizuotas susitikimas-informacinė paskaita su lektore dr. Ugne Marija Andrijauskaite, „StudyUK“ studijų užsienyje eksperte. Šios paskaitos tikslas – supažindinti su studijų Didžiojoje Britanijoje galimybėmis. Mokiniai taip pat bendravo su kalbų mokyklos Ames.lt (VšĮ „American English School“) atstove, kuri pateikė mokiniams vertingos informacijos apie tarptautinį PTE egzaminą, papasakojo apie tai, kaip PTE egzamino balai konvertuojami į valstybinio anglų kalbos egzamino procentus. Taip pat dėstytoja davė daug naudingų patarimų ir pabrėžė, kad tik turint pakankamą žinių bagažą galima tikėtis gerai išlaikyti egzaminą.

Po teorinio įvado mokiniai pasklido po įvairias įmones ir įstaigas.  5a lankėsi Kauno taikomosios dailės mokykloje. 5b klasė dalyvavo edukacinėje programoje „Saldainių gamyba“ .Užsiėmimą vedė meistrė Diana Žaldarienė, sertifikuoto tautinio paveldo produkto – saldainių – gamintoja. Meistrė supažindino su saldainių gamybos istorija, saldainių gamyba, jų gaminimo subtilybėmis. Vėliau vaikai patys dalyvavo saldainių gaminime, lipdyme, dekoravime bei degustacijoje.

6a  klasės mokiniai viešėjo Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdyboje. Su kariuomenės struktūra bei funkcijomis susipažinti padėjo Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės centro vadas plk. ltn. Povilas Cicėnas ir valdybos instruktoriai. Mokiniai ne tik sužinojo, kodėl net ir taikos metu šaliai reikalinga kariuomenė, bet ir patys paragavo kareiviškos duonos: dalyvavo mankštoje, mokėsi mesti granatą, išsiaiškino, ką turi turėti kiekvienas karys žygyje bei kaip taisyklingai susidėti kareivišką kuprinę. Mokiniai išmoko bene svarbiausią taisyklę – net ir neužtaisyto ginklo negalima nukreipti į kitą žmogų.

7a ir 7b klasių mokiniai aplankė parodą-instaliaciją „Kelyje LT“ Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje. Ši paroda – tai  pasakojimai apie Šimtmečio keliones. Mokiniai taip pat lankėsi kvepiančių knygų salone. Jame  – intriguojanti, skaityti, diskutuoti, per kvapo prizmę knygą pažinti kviečianti knygų ir jų kvapų ekspozicija. Mokiniai susinojo ir apie  bibliotekininko profesiją. Vyrauja nuomonė, kad bibliotekininkas tik išduoda knygas, tačiau šiais laikais biblioteka yra informacijos, žinių centras, todėl bibliotekininkas turi būti puikus gidas šiame nuostabiame žinių pasaulyje. Šios profesijos atstovams reikia ir daug psichologinių žinių, nes bibliotekoje reikia bendrauti su įvairiausio amžiaus, išsilavinimo bei pomėgių  skaitytojais. Mokiniai suprato, kad ateityje reikia rinktis tokią profesiją, kuri patiktų, o bibliotekininko darbą gali pasirinkti tie, kurie myli knygas, bendravimą su žmonėmis, nori tobulėti bei padėti kitiems.

8a klasė apsilankė Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre. 8b klasės mokiniai keliavo į Kauno techninės kūrybos centrą išbandyti trasinio automodeliavimo. Mokiniams buvo pristatytas mini automodelių konstravimas, jų techninės savybės. Mokiniai susipažino su lenktynių serija, kurioje gali lenktyniauti kiekvienas, turintis noro ir entuziazmo užsiimti šiuo hobiu. Išklausę teorinę dalį, mokiniai patys galėjo išbandyti automodelius ir palenktyniauti tikroje trasoje.

Ia klasė lankėsi UAB „Kitron“. Tai elektronikos gamybos paslaugas teikianti tarptautinė kompanija, viena didžiausių gamybos įmonių Lietuvoje. Kaune UAB „Kitron“ dirba apie 750 darbuotojų, metinė apyvarta siekia apie 100 mln. eurų. Mokiniai sužinojo, jog norint dirbti šioje didelėje tarptautinėje įmonėje, reikia „krimsti“ mokslus KTU arba Kauno technikos kolegijoje.

Ib klasė lankėsi Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre, kur susipažino su šios ugdymo įstaigos edukacinėmis erdvėmis, dalyvavo užsiėmimuose apie  profesijas. Mokiniams buvo pristatytos kirpėjo, floristo, paramediko, socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės. Dėstytojas Rytis pristatė apsaugos darbuotojo specialybę, demonstravo savigynos ir nusikaltėlių sulaikymo įrankius. Mokiniams buvo pasiūlyta užsidėti antrankius. Po pabandymo visi sakė, kad geriau gyvenime jų neprireiktų, nes buvo nemalonu, skaudėjo rankas.

IIa ir IIb klasių mokiniai lankėsi UAB „NFQ“. Kiti II–IV klasių mokiniai lankėsi didžiausiame karjeros festivalyje „STUDFESTAS 2018“, kurio šūkis – „Jei mokytis – tai inovatyviai ir linksmai, jei sekti – tai tik geriausiais, jei klausytis – tai tik apie save, tokį, koks gali tapti ateityje.“ Mokiniai klausėsi net šešiolikos sėkmės istorijų, kartu su aukštųjų mokyklų atstovais aptarė, kokią studijų kryptį rinktis ir kaip susikurti sėkmingą ateitį. Labiausiai mokiniams patiko Andriaus Tapino, Vido Bareikio ir Linos Jieznienės sėkmės istorijos, o smagiausia buvo  Lilo ir Innomine koncerte.