Kauno miesto lėkščiasvydžio varžybos

Balandžio 9 d. Kauno J. Žemaičio–Vytauto mokyklos-daugiafunkcio centro aikštyne įvyko Kauno miesto lėkščiasvydžio varžybos. Jose dalyvavo dvi šeimininkų  komandos, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo bei „Vyturio“ gimnazijų komandos.

Žaidimo tikslas – pelnyti taškus perdavinėjant diską savo komandos nariams. Taškai pelnomi pagavus diską taškų pelnymo zonoje, panašiai kaip regbyje, tačiau čia žaidėjas, turintis diską, bėgti negali. Lėkščiasvydis dar įdomus tuo, kad tai bekontaktis sportas,  kuriame žaidžia dvi komandos. Jos yra mišrios – sudarytos iš merginų ir vaikinų.

Nugalėjusi visus varžovus pirmąją vietą užėmė Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos komanda, sudaryta iš šeštų ir aštuntų klasių mokinių. Sveikiname nugalėtojus!

Tačiau pagrindinis lėkščiasvydžio principas yra žaidimo dvasia. Tai reiškia, jog žaidėjai siekia aukšto sportinio meistriškumo bei gerbia savo varžovą. Žaidime nėra teisėjų, todėl kiekvienas žaidėjas atsakingas už savo veiksmus aikštelėje, kiekvienas sau yra teisėjas, o kilusius ginčus žaidėjai sprendžia tarpusavyje, laikydamiesi garbingo žaidimo principų. Sportininkai niekada tyčia nesiekia pažeisti žaidimo taisyklių, todėl kiekvieno turnyro metu visos komandos balsuoja ir išrenka tą komandą, kuri labiausiai atitinka žaidimo dvasios kriterijus, tada ši komanda gauna „Žaidimo Dvasios“ apdovanojimą – garbingiausią turnyro apdovanojimą. Būtent tokią filosofiją ir pagrindinius žaidimo principus stengtasi įskiepyti ir šiose varžybose.

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis