Kelionė į Trakus

Šių metų gruodžio 7 d.  8a ir 9b kl. mokiniai vyko į edukacinį šokolado gaminimo šou Trakuose – „Šokoladas iš Jūsų rankų“. 35 mokiniai sustojo aplink vidury šokoladinės esantį didelį marmurinį stalą, ištirpino ant jo šokoladą, susidėliojo „amuniciją“: formeles, menteles, graibštukus, indus su riešutais, marcipanais, kremu, drožlėmis… Trumpai ir šmaikščiai papasakojama šokolado ir manufaktūros istorija.

Edukaciją vedė buvęs mūsų gimnazijos mokinys Irmantas Jablonskas, kuris papirko savo nuoširdumu ir gera energija, šmaikščiomis istorijomis apie šokoladą bei padovanojo mums „Šokoladinį lietų“.

Prieš pradedant lieti šokoladinius saldainius, parodoma ir duodama paskanauti žaliavos, skirtos šokoladinių saldainių gamybai. Tuo metu  šokoladas temperuojamas: pilamas ant stalo ir mentelėmis vėsinamas. Vėliau liejamos formelės, ragaujamas ir pilamas kremas. Visi mokiniai gamino saldainius patys, o šokoladinės savininkai pasirūpino vienkartinėmis prijuostėmis ir kepuraitėmis. Kol lietas šokoladas kristalizuojasi, demonstruojama triufelių ir kitų rankų darbo saldainių gamyba. Sustingus šokoladui formelėse, iškilmingai skelbiama paties šviežiausio šokolado degustacija,  ant granitinio stalo gražiai sugula blizganti naujausia saldainių „karta“, o tada jau nebelieka ir nemėgstančių šokolado… Dar apie 20 minučių mokiniai patys gamino saldainius.

Visi mokiniai buvo apdovanoti pažymėjimais, įrodančiais, kad jie tapo šokolado ekspertais. Savo kūrinius dalyviai susipakavo į maišelius, o vis dar šiltas šokoladas dubenėliuose išgaravo akimirksniu… Irmantas pakvietė mus nemokamai apsilankyti naujai atidarytame Šokolado muziejuje. Čia mus pasitiko eksponatų,  pagamintų iš baltojo ir juodojo šokolado, gausa.

Išvykos pabaigoje lankėmės Trakų pilyje, valgėme kibinus, susitikome su pagrindiniu Lietuvos Kalėdų seneliu (tuo metu čia vyko LNK televizijos Kalėdinis filmavimas). Kalėdų senelis domėjosi, iš kokios Kauno gimnazijos atvykom, ar mums patinka Trakuose. Pokalbio pabaigoje palinkėjo būti protingais, išradingais, smalsiais ir, žinoma, gerai pažinti Lietuvą. Grįžome namo dainuodami… Kelionė visiems labai patiko!