Knygos kelias

Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį. (V. M. Tekerėjus)

Kovo 1 dieną gimnazijos šeštokai dalyvavo netradicinėje lietuvių literatūros pamokoje, skirtoje Lietuvių kalbos dienoms minėti. Į pamoką  mokiniai atėjo gerai pasiruošę: jie atsinešė  ypatingą knygą iš namų bibliotekos… Vieni pasakojo apie pirmąją perskaitytą vaikystės knygą, kiti atsinešė seniausią namų bibliotekos knygą ir papasakojo jos istoriją, treti džiaugėsi įsimintiniausiomis dovanomis – knygomis. Mokiniams labai patiko Justino Gužio pasakojimas apie senas knygas, kurių lapų viršutinė dalis  neperkirpta, tai reiškia, kad tie puslapiai dar neskaityti ir slepia paslaptį.  Viltė Švedaitė atsinešė senelio poezijos knygą ir perskaitė eilėraštį, skirtą jai. Nustebino ir 1917 metų knyga, ją pristatė Kipras Vitkevičius. O kur dar daugiau įvairių istorijų!

Pamokoje dalyvavo mokyklos bibliotekininkė Aušra,  ji mokiniams pasakojo apie šių metų Vilniaus knygų mugę, pristatė keletą naujienų, visus pakvietė patirti atradimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą.

…nes „knyga išlaikė visus laiko išbandymus. Ji priklauso tai pačiai kategrijai kaip šaukštas, ratas, žirklės – vieną kartą juos išradus, nebus nieko geresnio“ (I. Vallejo)

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šio projekto, ir  tikime, kad meilė knygai augs ir gyvuos visada!