Konkursas „Europos egzaminas“

Gegužės 8 d. jau vienuoliktą kartą visos Lietuvos gyventojai tikrinosi žinias apie Europos Sąjungą. Tradicija tapusiame žinių konkurse „Europos egzaminas“ dalyvavo 24 tūkstančiai žmonių, kurie pirmąkart egzamine varžėsi tik internetu. Taip pat šiame egzamine dalyvavo ir mūsų gimnazijos 5 – 8 ir I – IV klasių mokiniai. Egzaminas vyko lietuvių ir anglų kalbomis. Lietuvių kalba egzaminą sprendė 96 mūsų gimnazijos mokiniai, o anglų kalba – 23. Geriausiai lietuvių kalba egzaminą išsprendė IIA klasės mokinė Selina Čepaitė, o anglų kalba – IVA klasės mokinė Vytautė Žygytė. Į antrąjį egzamino etapą pateko Selina Čepaitė, kuris vyks gegužės 19 d. internetu.

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Projekto partneriai: LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, didžiausias Baltijos šalyse progreso ir inovacijų festivalis Login 2020, Lux Express, Europe Direct informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda, Valstybės pažinimo centras. Informacinis partneris – Lietuvos radijas ir televizija. „Europos egzaminą“ globoja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

Susipažinti su visais „Europos egzamino” klausimais galite čia.

Gegužės 9 –ą dieną visa Europa mini Europos dieną. Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Mūsų gimnazijos mokytojai paminėdami Europos dieną jungėsi į Europos Parlamento biuro paskelbtą  akciją „Europos dienos solidarumo kava“.