Lietuvos kūno kultūros ir sporto diena

Lietuvos kūno kultūros ir sporto diena yra minima spalio 1 dieną. Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijoje kasmet vyksta tradicinė sporto šventė šiai dienai paminėti.

Šį kartą gimnazija sulaukė dviejų garbingų svečių – tai buvę gimnazijos mokiniai Aurimas Adomavičius ir Dovydas Nemeravičius, šįmet Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių irklavimo varžybose dalyvavę atletai. Puikiai nusiteikę sportininkai trumpai prisistatė ir papasakojo savo įspūdžius iš olimpinių žaidynių. Prisiminę senus gerus laikus gimnazijoje, pašmaikštavo, kad mokytis buvo sunkiau, negu irkluoti, palinkėjo mokiniams siekti sporto aukštumų ir niekada neišsižadėti savo svajonių. Mokiniai audringais plojimais padėkojo atletams už apsilankymą. Po to prasidėjo mūsų gimnazijos sporto varžybos.

5-7 klasių berniukai ir mergaitės varžėsi kvadrato varžybose. Kiek netikėtai stipriausiais tapo 5a klasės berniukai, įveikę savo vyresnius draugus. Tarp mergaičių stipriausios buvo šeštokės, antrąją vietą užėmė penktokėlės.

Futbolo ir tinklinio varžybose tarp 8-I gimnazijos klasių komandų laimėtojais tapo  vyresnieji. Futbolo varžybose gimnazijos klasės komanda nugalėjo kitas komandas.

II-III klasių futbolo varžybose stipriausia buvo II a klasės komanda, nugalėjusi abi III klasės komandas.

IV klasių vaikinų futbolo varžybose stipresni buvo IV b klasės žaidėjai, tik po atkaklios kovos įveikę varžovus rezultatu 4:3. Tinklinio varžybose tarp I-III klasių stipriausia buvo II klasės komanda, nugalėjusi abejas varžoves.

Krepšinio turnyre 3×3 (čia amžius nebuvo ribojamas, tiesiog reikėjo trims draugams susiburti į komandą) stipriausia tapo komanda, pasivadinusi animacinio filmo „Pimpačkiukai“ vardu.

Po sportinių varžybų vyko dalykinių projektų pristatymas. Puikų pasirodymą surengė 5 a klasės mokiniai, visiems priminę olimpinį šūkį „Citius. Altius. Fortius.“ („Greičiau. Aukščiau. Tvirčiau.“). Jie ne tik puikiai pasirodė sporto varžybose, bet ir  šauniai šoko graikų šokį sirtakį. Jungtinė šeštokų klasė parodė istorijos, anglų kalbos žinias, keliavo per įvairius istorinius amžius ir supažindino su to meto, apranga, kultūra. 8 a klasės komanda pristatė senovinį lietuvių liaudies žaidimą „Ripką“.

Renginį pabaigėme Marijono Mikutavičiaus daina „Nebetyli sirgaliai“.

Mes šią dieną tikrai netylėjome….

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis

kuno-kulturos-ir-sporto-diena-1 kuno-kulturos-ir-sporto-diena-2 kuno-kulturos-ir-sporto-diena-3 kuno-kulturos-ir-sporto-diena-4 kuno-kulturos-ir-sporto-diena-5 kuno-kulturos-ir-sporto-diena-6