Spalio 25 dieną Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos IIIb ir IIIc klasių gimnazistai dalyvavo nuotoliniu būdu vykusioje kasmetinėje tradicinėje Lietuvos mokinių tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencijoje „Knyga – būdas pažinti save“, kurios tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi gimtąja bei užsienio kalbomis ir kalbinės raiškos formomis bei ugdyti poreikį ir gebėjimus skaitant tyrinėti, dalintis atrastomis vertybėmis ir visuomenei aktualiomis temomis, reflektuoti, tobulinti pranešimo rengimo, pristatymo ir reflektavimo įgūdžius.
Įžanginėje bendrojoje konferencijos dalyje dalyvius pasveikinusi „Knygos teatro“ vadovė Redita Dominaitytė kalbėjo apie literatūros inscenizavimą ir taikomojo teatro formas, poetė Jurgita Jasponytė asmeniniu pavyzdžiu atskleidė knygų reikšmę ir vaidmenį gyvenime, o rašytoja, istorinių romanų autorė, Vilniaus tyrinėtoja ir gidė Gita Viliūnė suintrigavo pranešimu ,,Knyga – tai kelionė“.
Po bendrosios dalies daugiau nei 90 pranešimų net devyniose sekcijoje pristatė į konferenciją nuotoliniu būdu susijungę mokiniai, tarp jų – ir IIIb ir IIIc klasės gimnazistai: Eglė Nevedomskytė, analizuodama L.S. Černiauskaitės romaną „Benedikto slenksčiai“, ieškojo atsakymų į klausimą, kodėl vaikai skuba patirti suaugusio žmogaus gyvenimą; Rapolas Jasulevičius atskleidė Kristoferio Buno paveikslą M. Hedono romane „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“; Majus Žižys analizavo, kas žmogų daro žmogumi ir kur yra riba tarp žmogaus ir žvėries W. Goldingo romane „Musių valdovas“; Luka Ragaliauskaitė aptarė tradicinių vertybių ir elgesio normų kaitą XX amžiuje pagal A. Šlepiko romaną „Mano vardas Marytė“; Titas Padelevičius apibendrino įprastos tvarkos griovėjų paveikslus graikų mituose ir Antikos literatūroje; Nojus Martusevičius svarstė, ar XXI amžiuje aktuali riterinio romano parodija.
Konferencijai mokinius ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Rūta Gadeckienė