Lietuvos samariečių bendrija vykdo pirmosios pagalbos mokymus

Lietuvos samariečių bendrija, bendradarbiaudama su kitų Europos valstybių samariečiais, skirtinguose Europos miestuose vykdo pirmosios pagalbos mokymus.

2016 m. rugsėjo 27 d. mūsų gimnazijos 7 ir 8 klasių mokiniai dalyvavo viešame renginyje „Pirmosios pagalbos  sąspietis Kaune“.

Renginio metu mokiniai buvo mokomi taisyklingo pirmosios pagalbos teikimo pradmenų. Renginio organizatoriai aiškino, kaip atpažinti insulto ištiktą žmogų ir kaip jam padėti, mokė daryti širdies masažą.

Lietuvos samariečių draugijos Kauno skyriaus atstovas Artūras Stoškus teigė, kad daugiausiai dėmesio reikia skirti vaikams, kurie ateity galės padėti suaugusiesiems. Šiandien, deja,  ne visi sugeba taisyklingai suteikti pirmąją pagalbą. „Neseniai vienas pacientas gulėjo ant žemės ištiktas širdies smūgio, niekas nepriėjo, delsė, o greitoji atvyko tik po 6 minučių ir padėti jau nebegalėjo. Per 6 minutės smegenys žūsta, todėl jei tuo metu daromas širdies masažas be sustojimo – gyvybę galima išgelbėti. O jei dar yra išorinis defibriliatorius – išvis puiku“, – sakė A. Stoškus. Renginio atstovai pastebėjo, kad dalis lietuvių nors ir moka, bet bijo pradėti gelbėti žmogų, delsia iškviesti greitąją pagalbą.

G. Kraujalytė aiškino, kad reikia iškart skubėti gaivinti žmogų, vos pastebėjus jį sukniubusį ar gulintį ant žemės. Tuomet reikia garsiai paklausti, kas žmogui atsitiko,  patikrinti kvėpavimą, ir jei jo nėra – pradėti širdies masažą.

„Defibriliatorius ypač svarbus, kai širdis sustoja, tada jis gali atstatyti taisyklingą ritmą. Aparatas taip pat nurodo, kokiu dažniu daryti paspaudimus ligoniui. Visiems būtina mokėti  ne tik teikti pirmąją pagalbą, bet ir naudotis defibriliatoriais. „Tai paprasta – jei moki įjungti televizorių, mokėsi pajungti ir defibriliatorių“, – sakė G. Kraujalytė.

pirmosios-pagalbos-mokymai-1 pirmosios-pagalbos-mokymai-2 pirmosios-pagalbos-mokymai-3 pirmosios-pagalbos-mokymai-4 pirmosios-pagalbos-mokymai-5